Galina Dotsenko

Adresa: Srbská 2 – Harmonizační studio Osm, Praha 6 (2 minuty od metra Hradčanská)
Email: dotsenko@vitaminyspribehem.cz

Objednat vyšetření

Objednávka Vitality

S pojmem homocystein jsem se seznámila díky článku, kde své názory prezentoval doktor Karel Erben. Ačkoli sama pocházím z lékařské rodiny, do té doby jsem o něm nikdy neslyšela. Jeho názory mne zaujaly natolik, že jsem se rozhodla udělat s panem Erbenem interview. Díky tomu jsem se dozvěděla daleko více informací o homocysteinu. Tyto poznatky pro mě byly velmi důležité.

Dozvěděla jsem se, že vyšší hladina homocysteinu zvyšuje riziko kardiovaskulárního onemocnění (infarktu, mrtvice), Alzheimerovy choroby, hrozí kvůli tomu rizikové těhotenství apod. Chtěla jsem zjistit, kde a jak si můžu homocystein změřit, jak mohu předejít zvýšení jeho hladiny, a co mám v případě vysokého homocysteinu dělat.

Odpovědi na své otázky jsem nalezla v projektu Vitamíny s příběhem. Zjistila jsem, že díky této iniciativě může každý zájemce o tuto problematiku získat adekvátní informace, spojit se s poradcem, který mu nechá změřit hladinu homocysteinu a poskytne konkrétní rady, jak předcházet civilizačním chorobám.

Považuji tuto iniciativu za velmi přínosnou pro každého, kdo o ni projeví zájem. Proto jsem se rozhodla do projektu Vitamíny s příběhem zapojit. A to navzdory skutečnosti, že se posledních pět let naplno věnuji práci v mediální oblasti.