Klienti s příběhem

D. Makay – únavový syndrom

Musím říci, že se mi přihodilo něco neuvěřitelného. Dlouhé roky jsem měl problémy s tím, že jsem se cítil velmi slabě. Únava byla dost silná, bojoval jsem s ní silou vůle a musel jsem často odpočívat i přes den. Musel jsem výrazně omezit i sportování a hlavně mne to brzdilo v podnikání.

Před dvěma lety jsem začal užívat různé doplňky stravy. Došlo sice k velkému zlepšení, ale stále to nebylo úplně ono. Šok nastal poté, co jsem po zhlédnutí semináře s MUDr. Karlem Erbenem spěchal do lékárny a koupil si produkt na snížení homocysteinu a užíval ho podle doporučení. Vzal jsem si trojnásobnou dávku a hned druhý den jsem cítil neuvěřitelnou změnu. Teprve tehdy jsem si uvědomil, jak špatně jsem se celé ty roky cítil.

Nyní pokračuji v užívání vitamínů, protože je to pro mě doslova nepochopitelný šok, ta neuvěřitelná změna. Nejenom že se cítím skvěle fyzicky, ale i psychicky. Navíc mi přestalo tak intenzívně pískat v uších. Po dlouhé době jsem si dal v bazénu pořádně do těla, když jsem plaval v kuse tři čtvrtě hodiny a necítil únavu. Dříve bych se zotavoval třeba i tři dny, měl příznaky svalové horečky, cítil slabost a trápila by mě bolest hlavy. Je pravdou, že nadále užívám různé doplňky stravy, které regenerují mitochondrie, a tato kombinace se mi zdá unikátní. Kdybych tohle věděl dříve, ušetřil bych si spoustu let trápení.

Pravděpodobná příčina zlepšení mého zdravotního stavu je snížení vysoké hladiny homocysteinu. Projevovaly se u mě i takové stavy, že jsem se po jídle cítil jak přiotrávený. Tyto problémy mě ale nyní netrápí a mám chuť k jídlu jako nikdy před tím.

Chcete s námi začít hned? Rezervujte si termín konzultace 🙂

Jana, 58 let – problémy s pohybovým aparátem

Velmi bych chtěla poděkovat za veškerou pomoc, podporu a vstřícnost paní Mgr. Michaele Beitlové.

V únoru letošního roku jsem se zúčastnila přednášky MUDr. Karla Erbena o civilizačních chorobách a možnostech jejich léčby. Zajímala mě především prevence rakoviny, na niž umírá mnoho lidí okolo nás, naší rodinu nevyjímaje (na rakovinu mi zemřel bratr, otec, manžel i syn). Tato nemoc se zdá být strašidlem současné moderní civilizace a nelze spoléhat na lékařskou vědu a péči, ta nám prostě nepomůže. Musíme se sami starat o své zdraví, a lépe dříve a preventivně, než když bývá obyčejně pozdě.

Již několik let se zajímám o zdravý životní styl, kam patří především strava, pohyb, ale i relaxace – udělat si čas sám na sebe, své koníčky, praktikovat pozitivní myšlení atd. Proto jsem se na tuto přednášku těšila a očekávala se zájmem a zvědavostí, co se dozvím o homocysteinu, o němž jsem již slyšela před několika lety. Přednáška byla velmi zajímavá s názorným výkladem a já jsem využila možnosti nechat si změřit hladinu homocysteinu v krvi, abych věděla, jak na tom jsem já sama.  Byla jsem mile překvapena, že jsem hladinu neměla až tak vysokou, díky tomu, že užívám doplňky stravy, které zabraňují překyselení organizmu, které vznik rakoviny podporuje. Nicméně problémy, které mě trápí nyní, se týkají především pohybového aparátu, mám po operaci kyčle, totální endoprotézu, a proto jsem se zajímala o další potravinové doplňky, které by mi mohly pomoci. Paní Beitlová se mi ochotně věnovala, napsala mi rozpis vitamínů a potravinových doplňků pro detoxikaci organizmu. V případě jakýchkoliv dotazů mi byla k dispozici na telefonu, emailu i v poradně, kde mi pomohla se vším, co jsem aktuálně potřebovala. Ještě jednou bych Vám i panu doktorovi chtěla velice poděkovat nejen za sebe, ale i mnohé další klienty, kterým nesmírně obětavě pomáháte v péči o jejich zdraví.

Mgr. Jana Klvaňová, 58 let, Praha

Chcete s námi začít hned? Rezervujte si termín konzultace 🙂

Irena, 65 let – artróza kolene, nadváha, vysoký krevní tlak

Již delší dobu se zajímám o problematiku zdraví z hlediska léčby přírodními produkty. Koncem listopadu loňského roku mne velmi zaujala přednáška MUDr. Erbena o civilizačních chorobách a možnostech jejich léčby snížením hladiny homocysteinu v krvi. Toho lze dosáhnout užíváním vitamínů B6, B12 a kyseliny listové.

V mém rozhodnutí aktivně začít řešit mé četné zdravotní problémy mi velmi pomohla spolupracovnice MUDr. Erbena Mgr.Michaela Beitlová. Již dlouhou dobu mne trápí špatně průchodné cévy, vysoký krevní tlak a těžká artróza kolenních kloubů. Po zjištění mé hladiny homocysteinu, která v prosinci 2014 činila 9,7 umol/L, jsem začala užívat odpovídající dávky vitamínů. Po celou dobu léčby mi Mgr. Beitlová velmi ochotně a obětavě radila, kdykoliv jsem s ní mohla konzultovat své aktuální potřeby.

Kontrolní měření hladiny homocysteinu zatím provedeno nemám, ale výsledky dosavadní léčby už na sobě pozoruji. Snížil se mi krevní tlak, kolena už jsou pohyblivější a lépe se mi chodí. Abych svému pohybovému aparátu ještě nějak pomohla, začala jsem od února s dietním programem, který je nejen chuťově velmi dobrý, ale také opravdu účinný. Program je velmi různorodý, každý si může vybrat dietní doplňky stravy ve formě koktejlů, polévek, müsli a tyčinek, vše v různých chuťových variantách, takže se nejen nepřejí ale hlavně po nich není hlad. Přitom obsahují všechny látky, které tělo potřebuje. Zatím jsem za dobu jejich užívání, tedy během 4 měsíců, snížila váhu o 16 kg.

Mgr. Beitlová mě při každém mém dotazu a nejasnosti byla velmi ochotnou rádkyní a oporou. Mohu vřele doporučit tuto poradnu všem, kdo se chtějí začít starat o své zdraví, neboť zde budou mít velmi obětavou a zkušenou poradkyni.

I. M. Praha

Chcete s námi začít hned? Rezervujte si termín konzultace 🙂

Eva,  58 let – mírně zvýšený tlak krve, bolest nohou, únava, osteoporóza, počínající artróza kloubů na rukou 

V lednu 2015 jsem se zúčastnila přednášky MUDr. Karla Erbena o civilizačních chorobách a škodlivosti homocysteinu v krvi. Byla jsem přednáškou a vitalitou pana doktora tak nadšená, že jsem se okamžitě objednala na odběr krve. Přesto, že moje hladina homocysteinu v krvi nebyla až tak vysoká (7,6 umol/L), cítila jsem se unavená, špatně jsem spala a trpěla nadýmáním. Měla jsem trochu zvýšený tlak krve. Objevila se osteoporóza, při změně počasí mne bolelo zápěstí a některé drobné klouby na rukou.

Pod vedením Mgr. Beitlové jsem začala užívat odpovídající množství vitamínů B6, B12 a kyseliny listové. Už první týden jsem ucítila znatelný příliv energie. Druhý týden byl příliv energie ještě větší. Klesl mi tlak krve, přestaly mne bolet nohy, nejsem unavená, dobře spím, nikde a nic mne nebolí, kromě  zápěstí při změně počasí. Ale i tato bolest ustoupila na minimum.

Po dvou měsících jsem si nechala udělat kontrolní vyšetření krve. K mé obrovské radosti jsem zjistila, že mi homocystein klesl na přípustnou hranici 6,2 umol/L. Takže teď už beru pouze udržovací dávku vitamínů.

Mgr. Beitlová vždy ochotně odpovídala na mé zvídavé otázky ohledně homocysteinu nejen v její poradně, ale i telefonicky nebo emailem. Všem zájemcům mohu tuto poradnu jenom doporučit.

Můj obrovský dík patří nejen paní Mgr. Beitlové za její laskavost a trpělivost, ale hlavně panu doktoru Erbenovi, který se v životě nenechal od svého názoru odradit a který se dnes snaží pomoci lidem najít cestu k jejich opětovnému zdraví.

E.M. Praha

Chcete s námi začít hned? Rezervujte si termín konzultace 🙂