Tomáš Prokeš

Adresa poradny: Smetanova 8a, Brno, 602 00
Telefon: 774 545 722

Objednat poradenské služby k homocysteinu

Doporučované produkty

Motto: Tělo má neuvěřitelnou schopnost samoléčby, pokud mu dáte, co potřebuje!

Kromě snižování homocysteinu se již několik let intenzivně věnuji přírodní medicíně, která odstraňuje příčiny onkologických a chronických onemocnění - odstraňuje z organizmu toxické látky, snižuje nadměrné množství homocysteinu, upravuje acidobazickou rovnováhu (odkyseluje), dodává do organizmu životně důležité mikroživiny (vitamíny, enzymy, aminokyseliny, stopové prvky apod.). Přírodní medicína tak oproti lékům navrací organizmus zpět do ztracené rovnováhy (dle MUDr. Karla Erbena ho navrací zpět k biochemickému zdraví) a podporuje jeho přirozenou obranyschopnost. Součástí přírodní medicíny je i zdravé stravování, a proto jsem se v roce 2014 stal certifikovaným nutričním poradcem.

Ve své praxi se zaměřuji na výživu při civilizačních chorobách, včetně rakoviny, neboť strava má rozhodující vliv na to, zda léčba (ať už je jakákoliv) bude úspěšná, či nikoliv. Jsem rád, že jsem součástí platformy „Vitamíny s příběhem“, neboť naším společným posláním je seznamovat veřejnost s prevencí civilizačních chorob i s faktem, že dodáme-li do nemocného organizmu chybějící, životně důležité mikroživiny, nastává postupná harmonizace metabolizmu projevující se návratem ke zdraví.

Přestože jsem se i v minulosti stravoval docela zdravě (v mém jídelníčku převládají obilné kaše a zelenina), trpěl jsem několikrát do roka nemocemi z nachlazení, někdy i velmi silnými chřipkami. Ta poslední pak skončila oboustrannou plicní embolií, takže mi lékaři bylo zdůrazněno, že musím užívat Warfarin (lék na ředění krve). Díky vedlejším účinkům léku mě po čase začal bolet žlučník a tato bolest se neustále stupňovala. Nakonec mi bylo navrženo, ať si nechám žlučník vzít, vždyť stejně o něj dříve nebo později přijdu. S tím jsem se ale nehodlal smířit a tak jsem svůj osud vzal do vlastních rukou: Warfarin jsem vysadil a místo něj jsem si sám naordinoval bylinný čaj Trombolín (ředí krev a rozpouští tromby) a panenský lněný olej (ředí krev). Na regeneraci jater jsem použil, což je výtažek z ostropestřce mariánského. Asi do deseti dnů bolest žlučníku zcela ustoupila a já byl šťastný, že jsem si svoji zdravotní komplikaci, navíc bez jakýchkoliv vedlejších účinků, sám vyřešil.

V té době jsem se také seznámil s panem doktorem Erbenem, a jelikož mě problematika homocysteinu zaujala, šel jsem si jej nechat změřit. Výsledek mě doslova šokoval:17,3! Ihned jsem začal užívat přesně stanovené dávky vitamínů ze skupiny B a Aloe Vera Gel. Na kontrolním měření jsem se pak přesvědčil, že to opravdu funguje: homocystein mi klesl na 8,2.

Od té doby jsem nebyl ani jednou nemocný. Cítím se dokonce lépe a mám také více energie. Samozřejme že se i nadále zdravě stravuji a k „béčkům“ užívám i základní široko-spektrální doplňky stravy, které mému tělu dodají životně důležité mikroživiny, které v dnešní průmyslově zpracované stravě vesměs chybí.

Našim cílem je pomoci vám co nejvíce snížit homocystein a tím zvrátit negativní procesy ve vašem organizmu. V případě nemoci nastane zlepšení vašeho zdravotního stavu,  a dokonce se můžete i uzdravit.

V případě prevence si udržíte zdraví a váš život se prodlouží.