Blanka Průšová

Adresa poradny:  Oceán zdraví a krásy, Teplická 703/34 405 02 Děčín IV

Objednat poradenské služby k homocysteinu

Objednat produkty Vitality se slevou pro klienty poradny

Počátky mé terapeutické a masérské praxe sahají až do devadesátých let minulého století. Mojí provozovnou prošla celá řádka klientů s různými nemocemi a bolístkami, a přestože jsem se jim snažila pomoci ze všech sil různými terapiemi, jako např. autopatií, detoxikací podle MUDr. Jonáše, odkyselením organismu atd., ne všem klientům bylo trvale pomoženo. Stále mě trápila otázka PROČ tomu tak je.

A pak jsem i já začala mít různé zdravotní potíže. Začalo to trvalým překyselením organismu, které se okamžitě znovu objevovalo, sotva jsem si jeden den nevzala minerály a nevypila alespoň jednu sklenici vody s jedlou sodou. Najednou jsem měla pocit, jako by se moje tělo nafukovalo zadržovanou vodou. PROČ, když se pravidelně odkyseluji? Nešlo mi to na rozum a začala jsem pochybovat
i o tom, co učím své klienty.

Otékající tělo ale bylo jen začátkem mých zdravotních problémů. Po čase se začaly objevovat různé drobné ekzémy, poruchy paměti, bolesti svalů a kloubů, což je pro masérku naprosto zásadní problém. Do té doby jsem neznala vysedávání v čekárnách lékařů, byla jsem zdravý člověk. Občasná nachlazení jsem řešila koloidním stříbrem. A najednou bych měla brát léky, které sice uleví mým kloubům, ale bude mě z nich bolet žaludek, jak mi nastínila paní doktorka. Takže děkuji pěkně, nechci.

Dále všichni, kdo se jen trochu zajímáme o zdraví, víme, že kortikoidní mastičky ekzém nevyřeší, jen ho zatlačí hlouběji do těla. A paměť? Jak to, že mám najednou problém vzpomenout si na jméno klientky, která ke mně chodí každý měsíc na masáž už přes deset let? CO SE TO TADY VLASTNĚ DĚJE? Kde je příčina všech civilizačních nemocí, které klasická medicína nedokáže vyléčit? A jak budu asi vypadat za nějakých deset let, když už po padesátce mám takové problémy?

Dlouho, opravdu dlouho jsem hledala základní příčinu všech nemocí. Už jsem nechtěla dělat terapie, které pomohou jen částečně nebo krátkodobě, hledala jsem SKUTEČNOU POMOC pro svoje klienty a pro sebe. A protože jak se říká, když je žák připraven, učitel se dostaví, tak i já jsem v pravý čas objevila pana doktora Erbena a Míšu Verde Beitlovou. A vše do sebe zapadlo jako puzzle do skládačky.

Dnes mohu říci, že problém homocysteinu je jedním z velmi důležitých dílků v mozaice zdraví. Je jen na nás, jakým způsobem s ním naložíme. A já pevně věřím, že vědomých lidí, kteří berou zdraví do vlastních rukou, bude stále přibývat, a že se spolu nad otázkami Vašeho zdraví brzy setkáme.