Ihre Anmeldung zum Bluttest und eine individuelle Sprechstunde bei Elvira Wirth

Einheitlicher Preis in Deutschland ist: 70 Euro

Der Preis beinhaltet 1xBlutentnahme und 1x Fachberatung. Die Blutentnahme erfolgt auf nüchternen Magen-in ein zertifizierten Labor. Nach Abschicken der Bestellung wird der regionale Fachberater Sie innerhalb von 2-3 Werktagen per E-Mail oder Telefon kontaktieren, um Ihnen weitere Informationen mittzuteilen.

Elvira Wirth

Ich freue mich auf Ihren Besuch!

Mit dem Absenden des Formulars erklären Sie sich mit den vorgenannten Bedingungen einverstanden.

Objednávka vyšetření krve na homocystein a konzultace u paní Bukové

Cena vyšetření krve na homocystein s konzultací k výsledkům rozboru: 1100,-Kč

Cena zahrnuje 1x vyšetření krve a 1x konzultaci poradce. Odběr krve probíhá nalačno v odběrové místnosti certifikované laboratoře. Výsledky rozboru jsou k dispozici zpravidla odpoledne v den odběru. Poradce Vás po odeslání objednávky do dvou pracovních dnů kontaktuje emailem či telefonicky a sdělí bližší informace. S dotazy se na nás neváhejte obracet na emailu info@vitaminyspribehem.cz.

Těším se na Vaši návštěvu!


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami

Kontaktní formulář je zaslán na emailovou adresu: bukova@vitaminyspribehem.cz

Lenka Buková

Adresa: Lounská 4, 415 01 Teplice

Objednat vyšetření

Objednávka Vitality

Mám velké štěstí, jelikož se již několik let pohybuji mezi lidmi, kteří se snaží nalézt cestu ke zdraví. Myslím si, že nic se neděje náhodou a já jsem jednoho krásného dne dostala od jednoho z přátel odkaz, který se týkal HOMOCYSTEINU. Od chvíle, kdy jsem pochopila jednoduchost a srozumitelnost této metody, jsem se rozhodla, že tuto informaci musím předat co nejvíce lidem. To dnes už můžu, a to díky iniciativě Vitamíny s příběhem.

K jinému pohledu na svět mě přivedla má dcera, která byla v dětství často nemocná. Její celé dětství pro mě bylo úžasnou školou, jak pochopit souvislost psychického stavu a nemoci. Je neuvěřitelné, jak děti ukazují rodičům svými nemocemi, jak být lepšími lidmi. Mou učebnicí byla úžasná kniha „Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí“.

Mým koníčkem je můj život, učím se, jak pozitivně myslet, jak pochopit životní situace, jak se z nich poučit, jak ukázat cestu jiným, pokud o to stojí nebo je nechat jít cestou jinou, pokud o to nestojí, jak se správně stravovat a jak být šťastná a zdravá.

Již několik let se zajímám o zdravou stravu a její důležitost v životě a snažím se tyto úžasné informace šířit dále.

Mám ráda sport, od mládí miluji lyžování, pobyt v zimě i v létě na horách je pro mě obrovskou relaxací. Pokud jde o další zájmy, velice ráda cestuji a objevuji nová zajímavá místa.

Jelikož před lety jeden z mých rodinných příslušníků bohužel onemocněl vážnou nemocí, snažila jsem se zjistit, jak mu co nejlépe pomoci. Kdybych před pár lety věděla o možnosti HCY, bylo by vše jednodušší a věřím, že by ani nemusel onemocnět. Pro mě je šíření informace o možnosti snížení HCY, a hlavně udržování nízké hladiny HCY v krvi, posláním; je to pro mě hmatatelný důkaz, jak lidem ukázat, že nemusí být nemocní, že mohou žít plnohodnotný život i ve stáří a že si můžou prodloužit život o několik let.

Ráda bych do budoucnosti změnila pohled na svět co nejvíce lidem a chtěla bych je jednoduchým způsobem naučit se starat o své zdraví. Vysvětlit jim, že nejdůležitějším člověk na světě je klient sám a že svůj život může ovlivnit správným přístupem sám k sobě. Ukázat klientům, jak prožít lepší život ve zdraví a lásce.

Změření HCY může být prvním krokem, jak nastartovat životní změnu.

Každý člověk musí převzít zodpovědnost za své zdraví, já mohu být jen ukazatelem správného směru.

Danica Albiniová

Adresa poradne:  Lekáreň pri Váhu E Belluša 12, 92101 Piešťany
Objednat vyšetření

Objednat Homocystein Vitality

Už dlhšiu dobu som sa zaujímala o problematiku homocysteínu cez videá s MUDr. Karlom Erbenom. K Vitamínom s príbehom som sa dostala náhodou, pretože som hľadala možnosti vzdelania a rozšírenia informácií o homocysteínu. Bolo úžasné, že ste práve v tom čase rozbiehali aktivitu na Slovensku. Som lekárnička, pracujem s chorými ľuďmi a rada by som posunula informácie o hcy aj ďalej.

Prevencia civilizačných chorôb je dlhodobá a mravčia práca zdravotníkov. Zmena životného štýlu v tejto dobe jedovej je veľmi nutná a snažím sa praktikovať tieto zmeny hlavne v mojej rodine a u mojich priatelov. V nasej rodine dcéra a vnuk sú postihnutí genetickým ochorením – Gordonov syndrom. Viem že náš prípad nesúvisí s hcy, ale informácie ohľadom tlaku sú vítané a táto problematika mi rozšíri obzor a bude aj v našej rodine prínosom.

Zatiaľ nemám žiadne skúsenosti ani príbeh klienta. Sme na začiatku ,musíme prejsť dlhú cestu, aby sme mali úspechy. Určite je zaujímavé sa s novou problematikou popasovať a venovať sa jej. Ďakujem, že ste mi túto možnosť dali.

Objednávka vyšetření krve na homocystein a konzultace u paní Koubové

Cena vyšetření krve na homocystein s konzultací k výsledkům rozboru: 1100,-Kč

Cena zahrnuje 1x vyšetření krve a 1x konzultaci poradce. Odběr krve probíhá nalačno v odběrové místnosti certifikované laboratoře. Výsledky rozboru jsou k dispozici zpravidla odpoledne v den odběru. Poradce Vás po odeslání objednávky do dvou pracovních dnů kontaktuje emailem či telefonicky a sdělí bližší informace. S dotazy se na nás neváhejte obracet na emailu info@vitaminyspribehem.cz.

Těším se na Vaši návštěvu!


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami

Lenka Koubová

Adresa poradny:  Trutnov a okruh do vzdálenosti 50 km

Objednat vyšetření

Objednat Homocystein Vitality

O homocysteinu jsem již několik let věděla díky knížce MUDr. Karla Erbena „Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo“, kterou vydal v roce 2009.

O projektu Vitaminy s příběhem jsem se dozvěděla z internetové televize Cesty k sobě, kde jsem v minulosti zhlédla i přednášky Dr. Erbena. Zaujala mne myšlenka šířit informace o hcy a hlavně skutečnost, že projekt VsP vybudoval poradenská místa po celém území republiky. Tím se vyšetření hladiny hcy a jeho následné snižování stalo pro lidi ekonomicky i časově přístupnější. Nemusí jezdit do Prahy za Dr. Erbenem, ale mohou si najít poradnu ve svém okolí.

Jako dítě jsem trpěla častými angínami, brala 5-6x do roka penicilin a ke konci každé angíny Pendepon. Lékaři moje časté angíny řešili odebráním nosní mandle a později obou krčních mandlí. Zánět se z těla ale neztratil a já jsem ještě jako mladá prodělala revmatickou horečku a zánět srdečního svalu. Trpěla jsem častými bolestmi hlavy a jinými „neduhy“, které mi ztrpčovaly život. Časem jsem přišla na to, že léky, které beru, neléčí, ale jen potlačují příznaky nemocí a mají řadu „vedlejších“, či přesněji negativních účinků na lidský organismus.

Začala jsem se zajímat o alternativní způsoby léčby. Vyzkoušela jsem tradiční čínskou medicínu, bylinky a různé potravinové doplňky. Přesvědčila jsem se na vlastním těle, že od bolesti může pomoci nejen tabletka, ale i reflexní terapie nebo Su-Jok terapie. Absolvovala jsem kurzy těchto metod a začala je organizovat pro lidi, kteří měli zájem vzít své zdraví do svých rukou. Poznala jsem, že za onemocněním fyzického těla stojí duchovní příčina nemoci. Jestliže ji člověk odhalí, pochopí a přestane bránit tělu v jeho samo-uzdravovacích schopnostech, může se brzy uzdravit.

Od roku 2003 jsem absolvovala kurz Sylvovy metody kontroly mysli, psychografické kresby, Reiki, všechny tři stupně metody EFT, kurz bioinformačních technologií A. N. Petrova a v roce 2014 oba stupně techniky kvantového doteku matrixu.

Abych mohla lidem pomoci, používám vždy to, co je pro konkrétního člověka nejvhodnější. Každý jsme jiný, každý jsme originál, a tak také přistupuji k lidem, kteří mne požádají o pomoc. Využívám i jiné, zde nejmenované techniky.

Největší smysl v šíření osvěty spojené se snižováním hcy spatřuji v tom, že si lidé uvědomí, že jsou sami zodpovědní za své zdraví a že se sami mohou uzdravit a mohou zkvalitnit svůj život až do vysokého věku.  Že si uvědomí, že na to nemusí vynakládat převratné finanční částky, studovat množství odborné literatury, nepotřebují k tomu ani drahé přístroje… ale jen zdravou životosprávu a dlouhodobé užívání kvalitních potravinových doplňků.

A mé „zážitky z léčby“? Raději bych hovořila o pomoci mým klientům (nerada používám termín léčba, protože vyléčit se musí každý sám, já klientům jen radím, nasměřuji je a vedu je nebo je naučím určité techniky, které by bylo vhodné použít). Samozřejmě mohu také pomoci, ale to není to hlavní – hlavní je, že člověk „pochopí“ a rozhodne se pro změnu. Rozhodne se vést vědomý život (tvořit si svůj život vědomě podle svých představ).

Spokojím se s tím, že na své cestě životem pomohu co největšímu počtu lidí od bolesti, ať fyzické nebo psychické – že se budu podílet na šíření poznání, zvyšování harmonie a porozumění a zlepšování mezilidských vztahů. Mám radost z každého úspěchu – z každého poděkování prostřednictvím e-mailu či sms.

Objednávka konzultácie k vyšetreniu krvi na homocysteín u pani Holecovej

Cena hodinové konzultácie k výsledkom rozboru: 25 EUR*

Odber krvi prebieha nalačno v odberovej miestnosti certifikovaného laboratória. Výsledky analýzy sú k dispozícii pravidelne odpoledne v deň odberu. Poradca vás po odoslaní objednávky do dvoch pracovných dní kontaktuje e-mailom alebo telefonicky a oznámi dalšie informácie. Ak máte otázky, neváhajte nás kontaktovať na e-mailu info@vitaminyspribehem.cz.

* Zvlášť je potrebné uhradiť vyšetrenie krvi na homocysteín priamo v laboratóriu. Cena rozboru sa v jednotlivých regónoch môže lišiť.  Cena za vyšetrenie sa v SR pohybuje od 8 do 17EUR.

Teším sa na Vašu návštevu!


Odoslaním formulára dáváte súhlas s podmienkami.

Viera Lokšenincová

Adresa poradne:  SNP 763, 018 51 Nová Dubnica

Objednat vyšetření

Objednat Homocystein Vitality

Homocysteín by som prirovnala k manželke inšpektora Columba. Nikto ju nikdy nevidel, napriek tomu si nikto nedovolil spochybniť jej existenciu. Veď poručík Columbo o nej vždy hovoril s láskou a rešpektom.

Podobne je to aj s vitamínmi. Už v roku 1747 škótsky námorný lekár James Lind dokázal, že skorbut anglických námorníkov úspešne liečila živina v citrusoch, či kyslej kapuste. Trvalo však ďalších 100 rokov, kým vtedajšia veda zobrala vitamín C na milosť a začala prospešnosť niektorých potravín brať s plnou vážnosťou. Mikronutrienty /t.j. vitamíny a minerálne látky/ sú pre nás bytostne dôležité. Je znepokojúce, že neustále klesá ich obsah v prirodzených potravinách. Tiež schopnosť ich využiteľnosti v našom tele sa z rôznych príčin stále znižuje. Väčšinu vitamínov si naše telo nevie samo vyrobiť, to znamená, že ich musíme získavať hlavne stravou, prípadne vitamínovými doplnkami. Napríklad vitamín B6-pyridoxín, ktorý je zatiaľ známy v šiestich rôznych formách, sa denne zúčastňuje na syntéze viac ako 60 rôznych enzýmov.

Volám sa Viera Lokšenincová, som certifikovaný výživový poradca. Som absolvent strednej školy potravinárskej a Chemickotechnologickej fakulty potravinárskeho smeru. V oblasti výživy sa vzdelávam v rôznych kurzoch na Slovensku aj Čechách, ktoré sa venujú stravovaniu dospelých detí, výživy v chorobách, či pri športe. Tiež mám základné vedomosti z čínskej medicíny.

S homocysteínom som sa stretla už dávnejšie na seminároch, tiež cez odborné články profesorky Struneckej, MUDr. Erbena, Mgr. Michaely Verde Beitlovej, ktorá je vedúca projektu „Vitamíny s príbehom“. Tento projekt sa mi páči a som rada, že som jeho súčasťou. Veci, ktoré majú podľa mňa zmysel, ma bavia. Verím preto, že tak ako v Čechách, aj na Slovensku prinesie tento projekt do povedomia laickej verejnosti viac informovanosti aj v problematike ako je homocysteín.

Žuliana-poradňa optimálnej výživy je moja poradňa v Novej Dubnici, v meste na Považí, vzdialenom 13 km od Trenčína, 5 minút od dialničného privádzača. Príďte sa ku mne poradiť o svojom zdraví, stravovaní, životnom štýle. Moji klienti nevedia vo väčšine prípadov o homocysteíne takmer nič. A ak majú nejaké informácie, tak si mýlia homocysteín s histamínom.

Svojim klientom tiež hovorím: ,,Usmievajte sa a viac sa  hrajte. Na veku nezáleží. Sme tu len raz.“

Janka Blažejová

Adresa poradne: Veľké Leváre 164, 908 73 Veľké Leváre 

Objednat vyšetrenie

Objednat Homocystein Vitality

K projektu Vitamíny s příběhem ma priviedli vlastné zdravotné problémy a špatné skúsenosti s klasickou „bielou“ medicínou. Pred niekoľkými rokmi mi bola zistená histamínová intolerancia, ktorá sa prejavovala dosť prudkými reakciami, ktoré ma vyradili z bežného života.

Začalo mi prekážať, že dnešná moderná medicína ovládaná farmaceutickými spoločnosťami nemá o tomto „modernom ochoreni“ takmer žiadne poznatky, čo znamenalo, že nemôžem očakávať spoluprácu. Postupne mi dochádzalo, že chémia nie je to, čo mi pomôže, že týmto smerom ceta k uzdraveniu nevedie a tak som sa rozhodla zobrať zdravie do vlastných rúk s myšlienkou, že musí existovať spôsob ako sa z toho dostať von.

Začala som si uvedomovať, že je treba spomaliť v životnom tempe, je potrebné určiť si priority, čo chcem dosianuť a hlavne ako to chcem dosiahuť. Nekonečné pátranie po informáciách, výsledkoch vedeckých výskumov, prečítaní množstva odbornej literatúry som zistila, že rozumieť svojmu telu, naučiť sa počúvať čo mi chce povedať, že zmena v jedálničku, že priemyselne vyrábané potraviny je potrebné nahradiť zdravšími, čerstvými, bez aditív, konzervantov a inej chémie a zmena celkového životného štýlu sú kľúčom k lepšiemu zdraviu.

Práve tieto problémy určili akým smerom sa chcem v budúcnosti uberať. Padlo rozhodnutie venovať sa tomu čo považujem za zmysluplné a prospešné a po viac ako tridsiatichtroch rokoch som dobrovolne ukončila prácu v bankovníctve a naplno sa začala venovať zdravej výžive a zdravému životnému štýlu. Táto oblasť je veľmi pestrá , zaujímavá a v súčasnej dobe veľmi aktuálna. K tomu aby som mohla svoje poznatky, vedomosti a vlastné skúsenosti posúvať a odovzdávať ďalej, bolo potrebné ich „zoficiálniť.“

Absolvovala som niekoľko kurzov v oblasti viacerých výživových smerov, vypočula množstvo videorozhovorov. Počas „samoštúdia“ som sa stretla s literatúrou a neskôr aj videorozhovormi MUDr. Erbena, ktorých témou bolo biochemické zdravie, homocystein, prevencia kardiovaskulárnyh ochorení a civilizačných chorôb. Súvislosti, ktoré MUDr. Erben prezentuje, mi pripadajú celkom logické a tak som začala od seba. Absolvovala som vyšetrenie homocysteinu a začala užívať vitamínové dopnky.

Homocystein a zdravá výživa kráčajú ruka v ruke. Nielen zdravotné problémy ale aj homocystein ma doviedol k projektu Vitamíny s příběhem. Myšlienka prevencie ochorení kardiovaskulárneho systému a vzniku civilizačných ochorení ma nielen zaujala, hodnotím ju ako veľmi prospešnú a v dnešnej modernej dobe potrebnú věc. Veď ako hovorí MUDr. Erben „zdravie je náš najväčší majetok“ a preto si zasluhuje našu pozornosť a starostlivosť. To bol dôvod, prečo som sa prihlásila na seminár pre poradcov. Spoluprácou s Vitamíny s příběhem vidím priestor na previazanie teoretických vedomostí a praxe, šancu na zlepšenie zdravia ľudí. Som presvedčená, že cesta, ktorou som sa vybrala je správna a hlavne má zmysel.

Mojou víziou, želaním je v krátkej dobe rozbehnúť kvalitné poradenstvo a služby v oblasti výživy, prevencie kardiovaskulárnych a civilizačných chorôb. Som naklonená inováciám a zmenám, ktoré si bude vyžadovať život, nezabudnúť „kráčať“ s potrebami a cieľmi klienta. V budúcnosti sa mi možno podarí zriadiť kamennú predajňu so zdravou výživou.