BOKASHI kompostéry

Snižte svůj organický odpad o 25% bez much a hnilobného zápachu

Při špatné manipulaci s organickým odpadem začne hnít a zapáchat. Také je to půda pro miliony much létajících kolem vašeho domova. S Bokashi Organko Essential a bokashi otrubami organický odpad nehnije. Místo toho fermentuje, což vede ke sběru organického odpadu bez much a shnilého zápachu. Také objem organického odpadu je snížen o 25 %.

Pokud bydlíte v bytě a nemáte zahradu nebo jen chcete začít zodpovědně nakládat s organickým odpadem, doporučujeme vám pořídit si Bokashi Organko Essential.

Udržitelné řešení pro opětovné využití organického odpadu

Věděli jste, že 57 % organického odpadu končí ve směsném komunálním odpadu? Tam vypouští do atmosféry tuny emisích skleníkových plynů. Bokashi Organko Essential je udržitelné řešení, které vás vede k životu s nulovým odpadem a dává každému organickému odpadu nový účel. Stane se zdrojem pro nový život, protože během fermentačního procesu získáte prvotřídní kompostovou základnu a tekutinu bokashi.

Pokud hledáte udržitelné a jednoduché řešení pro nakládání s organickým odpadem bez nepříjemností, doporučujeme vám pořídit si Bokashi Organko Essential.

Vytvořte si vlastní prvotřídní organické hnojivo

Všichni zahrádkáři a farmáři a zahradníci chtějí dopřát své půdě co nejkvalitnější ošetření. S domácím BOKASHI kompostérem a efektivními mikroorganismy získáte fermentovanou prvotřídní BOKASHI tekutinu a kompost, jež obsahují všechny důležité živiny. Zlepšíte mikroflóru a poskytnete rostlinám lepší podmínky pro jejich růst; také bude úroda zdravější bez použití umělých hnojiv.

Video návod

Návod k použití

Před každým prvním použitím rozprostřete na dno kompostéru 20 ml otrub pomocí odměrky. Větší kusy odpadu před vložením nakrájejte na menší kousky. Odpad dejte do kompostéru. Na každou novou vrstvu odpadu přidejte 20 ml otrub. Pro větší množství odpadu přidejte více otrub. Doporučujeme 20 ml na každých 5 cm odpadu. Pomocí lisu stlačte odpad a vytlačte vzduch, poté odpad přikryjte víkem.

Bokashi fermetovaná tekutina. Umístímě nádobku na bokashi tekutinu pod kohoutek.  Než kohoutek odšroubujeme, nakloníme kompostér v opačném směru než kohoutek, poté jej vyšroubujeme o 45 stupňů. Poté tekutinu slijte.

Kompostér naplňte přibližně 5 cm pod okraj. Obsah kompostéru vysypte do nádoby na bioodpad nebo obsah na dva týdny uzavřete, abyste získali základ pro prvotřídní kompost. 14 dní uleželý bio odpad hoďte na kompost nebo jej zahrabte do půdy. Tekutina Bokashi by měla být pravidelně vypouštěna

 Během fermentačního procesu, který probíhá v jednom kompostéru, použijte druhý pro sběr aktuálního bioodpadu. 

Co patří do kuchyňského kompostéru? Do kompostéru můžete vyhodit téměř veškerý bioodpad. Větší kusy potravin je vhodné nakrájet na menší kousky, přispějete tím k efektivnějšímu fermentačnímu procesu. Do kompostéru je povoleno vkládat tyto potraviny: ovoce a zeleninu, citrusové a banánové slupky, hotová jídla, vařené a syrové maso, sýry, ryby, jogurty, vejce, menší kosti, chléb, kávová sedlina, čajové sáčky, vybledlé květy, menší množství tkání, Do kompostéru nesmíte vkládat následující:  ocet, džus, mléko, olej, voda a další – velké kosti, popel, zvířecí výkaly

Co získáte používáním kompostéru?

Přírodní BOKASHI je směsí otrub smíchaných s melasou (cukr a voda), obohacená o užitečné mikroorganismy (bakterie mléčného kvašení, kvasinky, fotosyntetické organismy, aktinomycety a enzymatické aktivní houby). BOKASHI  v bioodpadu spouští  proces fermentace a zabraňuje hnilobě v kompotéru. Po ukončení fermentačního procesu si bioodpad zachovává všechny důležité živiny (zejména dusík), které by při běžném rozkladu byly zničeny. Fermentovaný bioodpad je surovinou pro prvotřídní kompost.

BOKASHI tekutina Fermentace je přirozený proces rozkladu bioodpadu pomocí mikroorganismů bez nepříjemných pachů. Odpad se rozkládá, ale při tom si zachovává všechny vitamíny a minerály. K dosažení tohoto procesu je nutné přidávat fermentované otruby  (Bokashi) pokaždé, když do kuchyňského kompostéru přidáte novou vrstvu odpadu,  což zajistí úspěch procesu fermentace.  Procesem fermentace se kompost zbavuje i některých pesticidů a dalších škodlivých látek.  Ze škodlivin se stávají prvky šetrné k životnímu prostředí.  Neředěná BOKASHI tekutina je vhodná pro údržbu odpadů a sanace septiků a může být velmi užitečná pro hubení plevele. Zředěná vodou je kvalitní  zálivkou pro rostliny plnou živin. 1:200 (1dl tekutiny na 20l vody).

ÚDRŽBA - kuchyňský kompostér na organický odpad doporučujeme propláchnout pod tekoucí vodou bez jakýchkoli čisticích prostředků, protože mohou zničit účinné mikroorganismy a přirozené prostředí v kompostéru. Kompostér je nutné při každém vyprázdnění rozebrat a vyčistit.

Upozornění: Odpadní směs v kuchyňském kompostéru ani tekutina Bokashi a otruby Bokashi nejsou vhodné ke konzumaci. Víko nesmí sloužit jako prkénko, ale pouze k likvidaci odpadu. Vhodné pro mytí nádobí na max. teplotě 55°C nebo v eko režimu. Nevystavujte výrobek přímému slunečnímu záření a nízkým teplotám.

Objednat

  Barevné varianty

   

  BOKASHI KOMPOSTER BO1

  BOKASHI KOMPOSTER BO2

  ORGANKO KOMPOSTER ESSENTIAL set

  BOKASHI startovač kompostu 2kg, 10kg