Vitamíny s příběhem – vzdělávací klub

VSP Klub pořádá akce zaměřené na vzdělávání v oblasti prevence vzniku civilizačních chorob. Našimi vzácnými hosty jsou např. dr. Barbara Miller (holistická lékařka), nebo Mgr. Andrea Puškárová, PhD. ze Slovenské akademie věd (výzkum esenciální olejů a jejich účinků).

Akce mají formu veřejných přednášek, odborných workshopů jednodenních i vícedenních, ale i kulturních akcí a malých festivalů. Na své si kromě veřejnosti přijdou i výživoví poradci a vlastně celá odborná veřejnost včetně celostních lékařů.


Přehled akcí na rok 2019


 

Cyklus přednášek "Uzdravte se sami"

ČTVRTEK 3. ŘÍJNA 2019 - 9:30 - 12:30

VAŘILA MYŠIČKA... aneb VÝŽIVA DĚTÍ OD PRENATÁLU K PUBERTĚ

Výběr potravin a jejich kombinace určuje zdraví nás i našich dětí. Jak naučit děti, aby jedly vhodné potraviny? Platí na děti zákazy a příkazy? Barbara Miller vás naučí osvědčené postupy práce s dětmi. Odstranit chyby ve stravování je snadné, ale musíte vědět, jak na to.

Místo:  Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1  [mapa]

Cena 730,-Kč. Online rezervaci místa lze provést do 23.9.2019. Vstupenky bude možné zakoupit ještě na místě v den konání přednášky, cena na místě je 790,-Kč.

Přednášející - Barbara Miller, M.D.

Rezervační formulář

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami


 

Cyklus přednášek "Uzdravte se sami"

ČTVRTEK 3. ŘÍJNA 2019 - 14:45 - 18:45

HORMONY A KREV

Hormony stresu: Stres škodí krvi. Stres zabíjí serotonin, melatonin a dopamin. Při stresu je vyplavován kortizol, hormon, který uvádí mozek do stavu pohotovosti. Kortizolu je v dnešní době moc. Kortizol rozežírá naše tělo, imunitní systé, kosti, mozek. Je to vidět na strhaných rysech v obličeji a špatné náladě. DHEA je zabiják stresu. Jak souvisí hladina kortizolu s hladinou DHEA? A jak souvisí pohlavní hormony s hormony stresu? Hormony štítné žlázy: Ve štítné žláze se tvoří mnoho hormonů. Nejedná se o proteiny, ale o kombinaci aminokyseliny thyroninu a jódu. Musí být dostatek obojího. Proč nejsou hormony štítné žlázy aktivní, nebo proč jsou naopak nadmíru aktivní? Jak zjistíme poruchy štítné žlázy? Nedostatek hormonů štítné žlázy brzdí látkovou a energetickou výměnu. Kdy štítnou žlázu podpořit jódem a kdy nikoliv? Pohlavní hormony:  Za co jsou zodpovědné pohlavní hormony? Testosteron není důležitý jen pro muže a progesteron zase není důležitý jen pro ženy. Jak souvisí spánek s tvorbou pohlavních hormonů? Jak souvisí testosteron s cholesterolem a životní energií?

Místo:  Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1 [mapa]

Cena  990,-Kč. Online rezervaci místa lze provést do 23.9.2019. Vstupenky bude možné zakoupit ještě na místě v den konání přednášky, cena na místě je 1070,-Kč.

Barbara Miller, M.D.

Rezervační formulář

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami


 

Třídenní intenzivní kurz "Krevní rozbory"

4.-6.ŘÍJNA 2019 - 10:00 až 18:00 - PRAHA

Kurz je vhodný pro všechny, kteří pracují v poradenství k zachování zdraví, ale také pro zájemce z řad veřejnosti, kteří chtějí rozumět pochodům svého těla a krevním rozborům, které se běžně provádějí v rámci preventivních prohlídek u praktických lékařů. Kurz je vhodný i pro lékaře, kteří vyznávají celostní přístp k medicíně. Kurz bude zakončen udělením certifikátu nebo osvědčení o absolvování kurzu. Absolventi kurzu budou mít možnost spolupracovat v rámci projektu Vitamíny s příběhem, který rozvíjí regionální vzdělávací a poradenská centra pro veřejnost v ČR a SR.

místo: Salonek Klubu cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (mapa), nejblíže zastávka tram. Jiráskovo nám. a metro B Karlovo nám.

počet účastníků: max. 25

cena kurzovného je 20.900,-Kč.  Přihlášky přijímáme do 3.9. 2019.

DETAILNÍ PROGRAM

Rezervační formulář

Přednášející

Barbara Miller, M.D.

Absolventi o kurzu

Kurz tohoto typu by měl patřit k základům sebevzdělávání. Pomohl mi svým pojetím celostně pochopit procesy metabolismu v lidském organismu. Pomohl mi se dobře zorientovat v tom, co se v těle děje a jak by se to optimálně mělo dít a jak si třeba i včas pomoci,  když nastanou změny k horšímu. Stručně řečeno, naučila jsem se rozumět vlastnímu tělu na základě informace vyčtené z krevních rozborů a to je k nezaplacení.

Petra Tkáčová, Frýdek-Místek

VŠECHNY RECENZE


 

Přednáška "Efektivní mikroorganizmy"

NEDĚLE 6. ŘÍJNA 2019 - 16:00 - 18:00

Co jsou efektivní mikroorganizmy (EM)? Jak s nimi zacházet a jak je množit. S EM bude úžasně prospívat Vaše zahrada, domácnost i Vy. Efektivní mikroorganizmy vlastně znáte pod názvem probiotika. Rozdíl je v tom, že určité kmeny spolu umí efektivně spolupracovat a má z toho prospěch i člověk. Na přednášce se dozvíte, kde všude lze probiotika použít a jak si je množit, abyste je nemuseli kupovat ve velkém.

CENA: 590,-Kč

MÍSTO: Salonek Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 239/22, Praha 1 (mapa)

Rezervace místa

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami


 

Jednodenní workshop "Jak na homocystein"

Ač to není příliš známá informace, nízká hladina homocysteinu v krvi výrazně přispívá k prevenci vzniku závažných civilizačních chorob. (Zdroj: Uwe Till.  Die B-Vitamine Folsäure, B6 und B12 in der Prävention. 'UNI-MED Science'. 2. Auflage. 2013. 128 s. ISBN: 3837414205). Držet homocystein na uzdě je celkem snadné. Mgr. Michaela Verde Beitlová je bývalá onkologická pacientka a informační specialistka, která se v rámci projektu Vitamíny s příběhem věnuje osvětové činnosti a osobitou formou sdílí svůj příběh a zkušenosti.

SOBOTA 2.LISTOPADU 2019 - 10:00 - 17:00 - Praha
místo: vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem, Václavské nám. 21, 5.patro, místnost 514, Praha 1 [mapa]
ČTVRTEK 14. LISTOPADU 2019 - 10:00 - 17:00 - Bratislava
místo: Zamocké schody 2A, Bratislava [mapa]
SOBOTA 16. LISTOPADU 2019 - 10:00 - 17:00 - Banská Bystrica
místo: Muzeum SNP Kapitulská 282/23, 974 01 Banská Bystrica [mapa]

Zvýhodněná cena  2.500,-Kč./98EUR je platná vždy 30 dnů před začátkem akce. Po tomto termínu je z organizačních důvodů účtována cena plná. Plná cena 2900,-Kč/115EUR online možno objednat nejpozději 7 dnů před začátkem akce. Akci je možné zaplatit i na místě, ta pak činí 3.500,-Kč/140EUR.

Rezervace místa je dokončena až po zaplacení zaslané faktury. 

DETAILNÍ PROGRAM

přednášející Mgr. Michaela Verde Beitlová

 

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.


 

Půldenní workshop "Střeva a faktory zánětu"

STŘEDA 13. LISTOPADU 2019 - 15:00 - 19:00 - Znojmo

Můžete se stravovat sebezdravěji, ale pokud Vaše střeva nejsou v perfektní formě, tak nebudete pravděpodobně využívat více než 10% všech tělu dodaných živin.  Časem se tento nedostatek logicky projeví ve formě civilizačních chorob. Naučíme Vás postupy, které jsou nezbytné pro zachování zdravého střeva  a pro maximálně možné vstřebávání živin.

místo: Zdravá výživa "Naturela", Holandská 3283/30, 671 81  Znojmo

cena: 790,-Kč

DETAILNÍ PROGRAM A REZERVACE

Mgr. Michaela Verde Beitlová

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.


 

Veřejná přednáška "Homocysteín, vitamíny a vitalita"

PÁTEK 15. LISTOPADU 2019 - 16:00 - 18:00 - Ružomberok

Homocysteín – hoci to nie je príliš známa informácia, vysoká hladina homocysteínu v krvi má na svedomí celý rad fyzických problémov, s ktorými sa stretáva snáď už každý štyridsiatnik. Zníženie hladiny homocysteínu môže podľa mnohých výskumov prispieť k riešeniu bolestí kĺbov, kŕčových žíl, srdcovej arytmie, bolestí hlavy, nespavosti, nepokoja, problémom s otehotnením či opakovanými potratmi.

MÍSTO: Mestská knižnica Ružomberok, Podhora 33,  034 01 Ružomberok (mapa)

CENA:  zdarma (dotuje místní knihovna)

PROGRAM A REZERVACE

Přednáší - Mgr. Michaela Verde Beitlová

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.


 

Workshop Éterické Vánoce

Termín: neděle 1.12.2019, 14:00 - 18:30

Místo: Salonek Klubu cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (stanice tram Jiráskovo náměstí, metro B Karlovo nám.) - mapa

Cena: 1.200,-Kč

DETAILNÍ PROGRAM

Přijďte si aktivně odpočinout uprostřed vánočního shonu do omamného světa vůní. Odměnou Vám bude zasvěcení do jejich historie a výroby. Naučíte se rozeznávat kvalitu. Dozvíte se o účincích na základě vědeckých studií a naučíte se rozeznávat kvalitu. Čeká Vás také výroba tří vánočních dárků - pro muže voda po holení, pro ženy deodorant a do třetice něco malého pro holku či pro kluka.  Příjemné propojíme s užitečným, praktickou část workshopu s teoretickou.

 

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.