Vitamíny s příběhem – vzdělávací klub

VSP Klub pořádá akce zaměřené na vzdělávání v oblasti prevence vzniku civilizačních chorob. Našimi vzácnými hosty jsou např. dr. Barbara Miller (holistická lékařka), nebo Mgr. Andrea Puškárová, PhD. ze Slovenské akademie věd (výzkum esenciální olejů a jejich účinků).

Akce mají formu veřejných přednášek, odborných workshopů jednodenních i vícedenních, ale i kulturních akcí a malých festivalů. Na své si kromě veřejnosti přijdou i výživoví poradci a vlastně celá odborná veřejnost včetně celostních lékařů.


Přehled akcí na rok 2019


 

Cyklus přednášek "Uzdravte se sami"

ČTVRTEK 3. ŘÍJNA 2019 - 9:30 - 12:30

VAŘILA MYŠIČKA... aneb VÝŽIVA DĚTÍ OD PRENATÁLU K PUBERTĚ

Výběr potravin a jejich kombinace určuje zdraví nás i našich dětí. Jak naučit děti, aby jedly vhodné potraviny? Platí na děti zákazy a příkazy? Barbara Miller vás naučí osvědčené postupy práce s dětmi. Odstranit chyby ve stravování je snadné, ale musíte vědět, jak na to.

Místo:  Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1 (metro Strašnická, bus 175 Volyňská) [mapa]

Zvýhodněná cena 590,-Kč platí do 31.7.2019. Plná cena je 730,-Kč. Online rezervaci místa lze provést do 23.9.2019. Vstupenky bude možné zakoupit ještě na místě v den konání přednášky, cena na místě je 790,-Kč.

Barbara Miller, M.D.

Rezervační formulář

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami


 

Cyklus přednášek "Uzdravte se sami"

ČTVRTEK 3. ŘÍJNA 2019 - 14:45 - 18:45

HORMONY A KREV

Hormony stresu: Stres škodí krvi. Stres zabíjí serotonin, melatonin a dopamin. Při stresu je vyplavován kortizol, hormon, který uvádí mozek do stavu pohotovosti. Kortizolu je v dnešní době moc. Kortizol rozežírá naše tělo, imunitní systé, kosti, mozek. Je to vidět na strhaných rysech v obličeji a špatné náladě. DHEA je zabiják stresu. Jak souvisí hladina kortizolu s hladinou DHEA? A jak souvisí pohlavní hormony s hormony stresu? Hormony štítné žlázy: Ve štítné žláze se tvoří mnoho hormonů. Nejedná se o proteiny, ale o kombinaci aminokyseliny thyroninu a jódu. Musí být dostatek obojího. Proč nejsou hormony štítné žlázy aktivní, nebo proč jsou naopak nadmíru aktivní? Jak zjistíme poruchy štítné žlázy? Nedostatek hormonů štítné žlázy brzdí látkovou a energetickou výměnu. Kdy štítnou žlázu podpořit jódem a kdy nikoliv? Pohlavní hormony:  Za co jsou zodpovědné pohlavní hormony? Testosteron není důležitý jen pro muže a progesteron zase není důležitý jen pro ženy. Jak souvisí spánek s tvorbou pohlavních hormonů? Jak souvisí testosteron s cholesterolem a životní energií?

Místo:  Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1 (metro Strašnická, bus 175 Volyňská) [mapa]

Zvýhodněná cena 790,-Kč platí do 31.7.2019. Plná cena je 990,-Kč. Online rezervaci místa lze provést do 23.9.2019. Vstupenky bude možné zakoupit ještě na místě v den konání přednášky, cena na místě je 1070,-Kč.

Barbara Miller, M.D.

Rezervační formulář

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami


 

Třídenní intenzivní kurz "Krevní rozbory"

4.-6.ŘÍJNA 2019 - 10:00 až 18:00 - PRAHA

Kurz je vhodný pro všechny, kteří pracují v poradenství k zachování zdraví, ale také pro zájemce z řad veřejnosti, kteří chtějí rozumět pochodům svého těla a krevním rozborům, které se běžně provádějí v rámci preventivních prohlídek u praktických lékařů. Kurz je vhodný i pro lékaře, kteří vyznávají celostní přístp k medicíně. Kurz bude zakončen udělením certifikátu nebo osvědčení o absolvování kurzu. Absolventi kurzu budou mít možnost spolupracovat v rámci projektu Vitamíny s příběhem, který rozvíjí regionální vzdělávací a poradenská centra pro veřejnost v ČR a SR.

místo: Vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem, Bohuslava ze Švamberka 4, Praha 4  (metro C Pražského povstání)

počet účastníků: max. 25

cena:  Zvýhodněná cena  16.900,-Kč platí při rezervaci místa a zaplacení zálohy do 30.6.2019.

Druhá zvýhodněná cena 17.900,-Kč platí při rezervaci  a zaplacení zálohy od 1. do 31.7.2019
Plná cena kurzovného je 20.900,-Kč.  Přihlášky přijímáme do 3.9. 2019. Kurz proběhne při počtu min. 10 účastníků.

 

DETAILNÍ PROGRAM

Rezervační formulář

Přednášející

Barbara Miller, M.D.

Absolventi o kurzu

Kurz tohoto typu by měl patřit k základům sebevzdělávání. Pomohl mi svým pojetím celostně pochopit procesy metabolismu v lidském organismu. Pomohl mi se dobře zorientovat v tom, co se v těle děje a jak by se to optimálně mělo dít a jak si třeba i včas pomoci,  když nastanou změny k horšímu. Stručně řečeno, naučila jsem se rozumět vlastnímu tělu na základě informace vyčtené z krevních rozborů a to je k nezaplacení.

Petra Tkáčová, Frýdek-Místek

VŠECHNY RECENZE


 

Jednodenní workshop "Jak na homocystein"

SOBOTA 29. ČERVNA 2019 - 10:00 - 16:00 - Praha

Ač to není příliš známá informace, nízká hladina homocysteinu v krvi výrazně přispívá k prevenci vzniku závažných civilizačních chorob. Držet homocystein na uzdě je celkem snadné. Pojďte se s námi naučit, jak na to. Mgr. Michaela Verde Beitlová je bývalá onkologická pacientka a informační specialistka, která se v rámci projektu Vitamíny s příběhem věnuje osvětové činnosti a sdílí svůj příběh a zkušenosti.

místo Praha: vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem, Bohuslava ze Švamberka 4, Praha 4

místo Banská Bystrica: Muzeum SNP Kapitulská 282/23, 974 01 Banská Bystrica

cena: 2.500,-Kč / 98EUR

počet účastníků: max. 10

DETAILNÍ PROGRAM

přednášející Mgr. Michaela Verde Beitlová

 

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.


 

Půldenní workshop "Střeva a faktory zánětu"

STŘEDA 13. LISTOPADU 2019 - 15:00 - 19:00 - Znojmo

Můžete se stravovat sebezdravěji, ale pokud Vaše střeva nejsou v perfektní formě, tak nebudete pravděpodobně využívat více než 10% všech tělu dodaných živin.  Časem se tento nedostatek logicky projeví ve formě civilizačních chorob. Naučíme Vás postupy, které jsou nezbytné pro zachování zdravého střeva  a pro maximálně možné vstřebávání živin.

místo:  Znojmo - bude blíže specifikováno

cena: 790,-Kč

DETAILNÍ PROGRAM

Mgr. Michaela Verde Beitlová

Rezervační formulář


Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami
Bez souhlasu nelze formulář odeslat.


 

Workshop "Esenciální oleje bezpečně a efektivně"

NENÍ VYHLÁŠEN ŽÁDNÝ TERMÍN

Esenciální oleje jistě znáte, ale na našem workshopu o nich uslyšíte od odbornic na slovo vzatých. Andrea Puškárová a Mária Bučková se esenciálními oleji (EO) zabývají profesionálně v rámci výzkumu v Ústavu molekulární biologie SAV.  Kromě toho, že nám o EO řeknou všechno podstatné, naučí nás, jak s EO zacházet bezpečně a efektivně. Velké množství vzorků EO bude možné očuchat, vyzkoušet. Naučíte se pracovat  s ultrazvukovým difuzérem.

místo: vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem, Bohuslava ze Švamberka 4, Praha 4

cena: 1.200,-Kč

V ceně je malé občerstvení, voňavý dárek a měření na přístroji iTovi, z jehož výsledků poznáte, které esenciální (éterické) oleje jsou pro Vás vhodné a v jakém množství.

počet účastníků: max. 20

DETAILNÍ PROGRAM

Rezervační formulář