Třídenní kurz „Tajemství rozboru krve“ s Barbarou Miller

Krev Vám řekne víc než tisíc slov

"Krev je elixír života. Je-li zdravá, je Vám dobře. Chybí-li v ní důležité vitální látky, napadají Vás infekce, chybí Vám hnací síla, občas dokonce ztrácíte radost ze života". (dr. Ulrich Strunz: Krev, 2015)

Rozhovor s Barbarou Miller

Organizační informace

TERMÍN:
1. - 3. dubna 2022 (pátek - neděle)

CENA KURZU:   16.900,-Kč

ČAS:
každý den začátek v 9:00 a konec v 17:00, krátké pauzy mezi bloky a jedna hodina na oběd

MÍSTO: Just-home, Šrobárova 13, Praha 2 [mapa]


Kurz je vhodný pro výživové poradce, ale také pro všechny, kteří pracují v poradenství k zachování zdraví i pro zájemce z řad veřejnosti, kteří chtějí rozumět pochodům svého těla a krevním rozborům, které se běžně provádějí v rámci preventivních prohlídek u praktických lékařů.

Každý absolvent dostane osvědčení o účasti v kurzu. Kurz však může být zakončen testem a udělením certifikátu.

Rezervace místa

    Přednášková místnost
    Přednášková místnost
    Zázemí
    Zázemí
    Absolventi kurzu
    Absolventi kurzu

    Absolventi o kurzu

    Kurz krevních rozborů mi nabídl nový ucelený pohled na nesmírnou důležitost minerálů a vitamínů v v základní prevenci i v procesu návratu k plnému zdraví a pohodě Největší hodnotu vidím v nových výzkumech správného množství a vhodných kombinací, což efekt suplementace ještě více posiluje.

    Bohumír Jehlička, Šatov u Znojma

    PROGRAM

    Vetšina lékařů provádí standardní rozbory zaměřené pouze na svůj obor (např. endokrinologie) a řídí se tzv. standardními hodnotami. Odpovídají-li výsledky krevních rozboru standardním hodnotám, lékař se jimi dále nezabývá. Sám pacient však často cítí, že něco není v pořádku i když čísla tomu podle standardních hodnot nenasvědčují. Cílem funkční medicíny je dbát na prevenci vzniku civilizačních chorob, proto pracuje s odlišnými hodnotami než západní medicína. Na kurzu se naučíte číst výsledky rozboru krve podle pravidel celostní/funkční medicíny. Naučíte se rozpoznat ideální hodnoty. Vysvětlíme vám, co dělat, když hodnoty v pořádku nejsou. Naučíte se z výsledku komplexních rozborů najít příčinu problému a budete si schopni poradit s řešením nastálé situace.

    TEMATICKÝ BLOK “Tuky”

    vyšetření: cholesterol, HDL, LDL, LDL/HDL, Omega 3 (DHA a EPA)

    Díky tukům zůstáváme mladí a jsme takzvaně "krev a mlíko". Každý den potřebuje naše tělo vytvářet nové buňky, potřebuje k tomu tedy i stavební materiál. Denně je to několik set milionů nových buněk. Důležitým stavebním materiálem pro nové buňky jsou mastné kyseliny. Jaké množství tuků prospívá krvi? Které tuky jsou dobré a které špatné? Jak se projeví naše strava na výsledcích krevního rozboru? A jak vše zase dostat do normálu pokud se nám to zvrhne?

    TEMATICKÝ BLOK “Krevní cukr a diabetes”

    vyšetření: glukoza, proinsulin, HbA1c

    Dnes už víme, že levná pšenice a levný průmyslový cukr působí jako jedy. Vyvolávají zánětlivé reakce, imunitní systém ztrácí díky nim rovnováhu, v kombinaci s tukem ucpávají žíly, hloupne se po nich. Levná mouka a cukr ničí žaludek a střeva. Dojít to může až k rakovině či autoimunitní chorobě.

     

    TEMATICKÝ BLOK “Krevní obraz a železo ”

    vyšetření: erytrocyty, MCV, trombocyty, leukocyty, železo, ferritin, transferin, saturace transferinu, CRP

    Naše krev se podílí na každém logickém výkonu a opravných pracech v těle. Celostní lékaři umí z krevního obrazu vyčíst, jak se Vám daří. Krevní obraz odhalí předzvěst nemoci několik let dopředu. Z čeho je tvořena krev a jak z ní číst? Jak funguje vstřebávání železa a jakou roli při tom hraje transferin? Jak to mají se železem vegetariáni? Je ferritin ještě důležitější než železo?

    TEMATICKÝ BLOK "Štítná žláza"

    vyšetření: TSH, fT3, fT4, MAK, TAK, TRAK

    Ve štítné žláze se tvoří mnoho hormonů. Nejedná se o proteiny, ale o kombinaci aminokyseliny thyroninu a jódu. Musí být dostatek obojího. Proč nejsou hormony štítné žlázy aktivní,  nebo proč jsou naopak nadmíru aktivní? Jak zjistíme poruchy štítné žlázy? Nedostatek hormonů štítné žlázy brzdí látkovou a energetickou výměnu. Kdy štítnou žlázu podpořit jódem a kdy nikoliv?

    TEMATICKÝ BLOK “Pohlavní hormony”

    vyšetření: estrogen, progesteron, testosteron, FSH

    Za co jsou zodpovědné pohlavní hormony? Testosteron není důležitý jen pro muže a progesteron zase není důležitý jen pro ženy. Jak souvisí spánek s tvorbou pohlavních hormonů? Jak souvisí testosteron s cholesterolem a životní energií?

    TEMATICKÝ BLOK “Játra, ledviny”

    vyšetření: bilirubin, ALT, AST, GGT, cystatin C, GFR (glomerulární filtrace), močovina, kreatinin

    Virové infekce, otravy, alkohol, tumory, žlučové kameny a některé léky ničí jaterní buňky. Statiny a některá analgetika nevyjímaje. Vaše krev ukazuje, jak se daří Vašim játrům. Dáme Vám přehled o tom, jaké laboratorní výsledky mít v ruce, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak jsou na tom Vaše játra. Jak ukazují enzymy na to, zda činnost jater je v pořádku? Jak jsou na tom ledviny lze vyčíst z koncentrace močoviny, kreatininu.  Co nám řekne výpočet glomerulární filtrace? Ledviny slouží jako filtrační zařízení. Odfiltrují z krve vše, co patří do odpadu, nechají v ní to, co tělu prospívá.

    TEMATICKÝ BLOK “Hormony stresu ”

    vyšetření: denní profil kortizolu, DHEA

    Stres škodí krvi. Stres zabíjí serotonin, melatonin a dopamin. Při stresu je vyplavován kortizol, hormon, který uvádí mozek do stavu pohotovosti. Kortizolu je v dnešní době moc. Kortizol rozežírá naše tělo, imunitní systé, kosti, mozek. Je to vidět na strhaných rysech v obličeji a špatné náladě. DHEA je zabiják stresu. Jak souvisí hladina kortizolu s hladinou DHEA? A jak souvisí pohlavní hormony s hormony stresu?

    TEMATICKÝ BLOK “vitamíny , minerály a stopové prvky, různé ”

    vyšetření: vitamíny skup. B, vitamín D a A, vápník, sodík, hořčík, dusík, měď, železo, zinek, selen, mangan, molybden, jód, fofor, chlor, holotranskobalamin, CRP, kyselina močová a další

    Nebudeme se učit jak provozovat doping, ale krevní tuning. Jaká strava dokáže povzbudit tělo i ducha. A jaké doplňky stravy a v jakém množství užívat, abychom se cítili plní energie? Co je doporučená denní dávka u doplňku stravy a proč nám nestačí?

    O DR. Barbaře MILLER

    Dr. Barbara Miller (www.millermed.de) je lékařka a odbornice na funkční medicínu. Je vyjímečná svým celostním přístupem k člověku, který zahrnuje jak fyzickou tak lékaři často opomíjenou duševní stránku. Její praxe stojí na pozorné interpretaci výsledků krevních rozborů, na ladění hormonální rovnováhy, na odstraňování chyb ve stravování a na zachování zdravého střeva. Paní doktorka je také skvělou řečnicí a učitelkou, která upoutá svým projevem, proto třídenní kurz s ní pro Vás jistě bude nevšedním a obohacujícím zážitkem.

    Barbara Miller patří k vzácnému druhu vědců, kteří mají vzdělání jak v exaktních vědách, tak ve „standardní“, ale i „alternativní“ medicíně. Studovala fyziku a medicínu v Ulmu i San Francisku na přelomu 80. a 90. let. Působila jako plastický chirurg a od roku 1999 vede vlastní ordinaci funkční medicíny v Berlíne. Specializuje se na výživu, energetickou terapii a anti-aging medicínu.

    Jejím hlavním mottem je, že neléčí nemoci, ale lidi: „Moje medicína odstraňuje příčiny, ne pouze symptomy. Pokud se vám na přístroji rozsvítí červená kontrolka, můžete ji vyšroubovat a mít chvíli pokoj. Školská medicína velmi často přistupuje k nemoci právě tímto způsobem, tj. bojuje se symptomy, jako je vysoký krevní tlak, bolesti nebo zvýšený krevní cukr, ale nehledá příčinu. Já společně s pacientem hledám cestu, jak přijít nemoci na kloub a ukazuji mu, jak si může pomoci sám. Opravdové léčení může přijít jen zevnitř nás samotných.”