ŠESTIDENNÍ CERTIFIKOVANÝ KURZ „KREVNÍ ROZBORY“ S DR. BARBAROU MILLER

Krev Vám řekne víc než tisíc slov

"Krev je elixír života. Je-li zdravá, je Vám dobře. Chybí-li v ní důležité vitální látky, napadají Vás infekce, chybí Vám hnací síla, občas dokonce ztrácíte radost ze života". (dr. Ulrich Strunz: Krev, 2015)

Organizační informace

TERMÍNY:
Kurz je rozdělen na dvě části z důvodu širokého tematického záběru. Část probrané látky je potřeba nejdříve upevnit, teprve za nějaký čas lze pokračovat, proto je mezi jednotlivými částmi časový odstup. Je také možné zúčastnit se pouze jedné z částí.
1. část kurzu - 3. - 5. května 2019

2. část kurzu - 20. - 22. září 2019

MÍSTO: Vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem,  Bohuslava ze Švamberka 4, 140 00 Praha 4 (mapa)

NÁPLŇ KURZU

  • 1. částtuky - cholesterol, HDL, LDL, LDL/HDL, Omega 3 (DHA a EPA), krevní obraz a železo - erytrocyty, MCV, trombocyty, leukocyty, železo, ferritin, transferin, saturace transferinu, krevní cukr a diabetes - glukoza, proinsulin, HbA1c, štítná žláza - TSH, fT3, fT4, MAK, TAK, TRAK
  • 2. část - pohlavní hormony - estrogen, progesteron, testosteron, FSH, hormony stresu - denní profil kortizolu, DHEA, játra -bilirubin, ALT, AST, GGT, ledviny - cystatin C, GFR, vitamíny , minerály a stopové prvky, různé - celková bílkovina, kyselina močová, CRP.

Kurz je vhodný pro lékaře, ale také pro všechny, kteří pracují v poradenství k zachování zdraví i pro zájemce z řad veřejnosti, kteří chtějí rozumět pochodům svého těla a krevním rozborům, které se běžně provádějí v rámci preventivních prohlídek u praktických lékařů.

Kurz bude zakončen udělením certifikátu. Absolventi budou mít možnost spolupracovat v rámci projektu Vitamíny s příběhem, který rozvíjí regionální vzdělávací a poradenská centra pro veřejnost v ČR a SR. Veškeré poradenské aktivity spolupracujících absolventů kurzu budou podpořeny na webových stránkách projektu Vitamíny s příběhem.

Rezervace místa

CENA CELÉHO KURZU:  23.900,-Kč

CENA JEDNÉ ČÁSTI KURZU (3 DNY): 12.900,- Kč*

* V ceně kurzovného je zahrnuto občerstvení po celý kurz (teplé a studené nápoje, svačinky) , vydání certifikátu a  také přístup k 11-ti dílnému instruktážnímu videu a stručným skriptům  k jednotlivým rozborům krve pro upevnění informací po absolvování kurzu.

 

Vzdělávací a poradenské centrum Vitamíny s příběhem

 

 


 

PROGRAM

Vetšina lékařů provádí standardní rozbory zaměřené pouze na svůj obor (např. endokrinologie) a řídí se tzv. standardními hodnotami. Odpovídají-li výsledky krevních rozboru standardním hodnotám, lékař se jimi dále nezabývá. Sám pacient však často cítí, že něco není v pořádku, i když čísla tomu podle standardních hodnot nenasvědčují. Cílem funkční medicíny je dbát na prevenci vzniku civilizačních chorob, proto pracuje s odlišnými hodnotami, než západní medicína. Na kurzu se naučíte číst výsledky rozboru krve podle pravidel celostní/funkční medicíny. Naučíte se rozpoznat ideální hodnoty. Vysvětlíme vám, co dělat, když hodnoty v pořádku nejsou. Naučíte se z výsledku komplexních rozborů najít příčinu problému a budete schopni poradit, jak situaci řešit.  Součástí výuky je i praktické cvičení.

1. ČÁST KURZU - 3.- 5. KVĚTNA 2019


 

TEMATICKÝ BLOK “Tuky”

PÁTEK 3. května 2019 -  10:00 - 12:30

vyšetření: cholesterol, HDL, LDL, LDL/HDL, Omega 3 (DHA a EPA)

Díky tukům zůstáváme mladí a jsme takzvaně "krev a mlíko". Každý den potřebuje naše tělo vytvářet nové buňky, potřebuje k tomu tedy i stavební materiál. Denně je to několik set milionů nových buněk. Důležitým stavebním materiálem pro nové buňky jsou mastné kyseliny. Jaké množství tuků prospívá krvi? Které tuky jsou dobré a které špatné? Jak se projeví naše strava na výsledcích krevního rozboru? A jak vše zase dostat do normálu pokud se nám to zvrhne?

TEMATICKÝ BLOK “Krevní cukr a diabetes”

SOBOTA 4.5. 2019,  10:00 - 12:30 HOD

vyšetření: glukoza, proinsulin, HbA1c

Dnes už víme, že levná pšenice a levný průmyslový cukr působí jako jedy. Vyvolávají zánětlivé reakce, imunitní systém ztrácí díky nim rovnováhu, v kombinaci s tukem ucpávají žíly, hloupne se po nich. Levná mouka a cukr ničí žaludek a střeva. Dojít to může až k rakovině či autoimunitní chorobě.

 

TEMATICKÝ BLOK “Krevní obraz a železo ”

PÁTEK 3. května 2019,  14:00 - 18:00 HOD.

vyšetření: erytrocyty, MCV, trombocyty, leukocyty, železo, ferritin, transferin, saturace transferinu, CRP

Naše krev se podílí na každém logickém výkonu a opravných pracech v těle. Celostní lékaři umí z krevního obrazu vyčíst, jak se Vám daří. Krevní obraz odhalí předzvěst nemoci několik let dopředu. Z čeho je tvořena krev a jak z ní číst? Jak funguje vstřebávání železa a jakou roli při tom hraje transferin? Jak to mají se železem vegetariáni? Je ferritin ještě důležitější než železo?

TEMATICKÝ BLOK "Štítná žláza"

SOBOTA 4.5. 2019,  14:00 - 18:00 HOD

vyšetření: TSH, fT3, fT4, MAK, TAK, TRAK

Ve štítné žláze se tvoří mnoho hormonů. Nejedná se o proteiny, ale o kombinaci aminokyseliny thyroninu a jódu. Musí být dostatek obojího. Proč nejsou hormony štítné žlázy aktivní,  nebo proč jsou naopak nadmíru aktivní? Jak zjistíme poruchy štítné žlázy? Nedostatek hormonů štítné žlázy brzdí látkovou a energetickou výměnu. Kdy štítnou žlázu podpořit jódem a kdy nikoliv?

TEMATICKÝ BLOK "Praktická cvičení"

NEDĚLE 5. května - 10:00 - 18:00

Tento blok bude zaměřen na praktická cvičení čtení krevních rozborů, které byly prezentovány v předešlých dvou dnech.  Bude veden tak, aby se upevnilo to, co si účastníci kurzu vyslechli. Čas bude věnován také převodům jednotek a aplikacím, které převody usnadňují. Část bloku bude vyhrazena na dotazy posluchačů. Na závěr dne bude zadán test a správné odpovědi budou předpokladem pro získání certifikátu.

2. ČÁST KURZU - 20.- 22. ZÁŘÍ 2019


 

TEMATICKÝ BLOK “Pohlavní hormony”

PÁTEK 20. září -  10:00 - 12:30

vyšetření: estrogen, progesteron, testosteron, FSH

Za co jsou zodpovědné pohlavní hormony? Testosteron není důležitý jen pro muže a progesteron zase není důležitý jen pro ženy. Jak souvisí spánek s tvorbou pohlavních hormonů? Jak souvisí testosteron s cholesterolem a životní energií?

TEMATICKÝ BLOK “Játra, ledviny”

SOBOTA 21. září -  10:00 - 12:30

vyšetření: bilirubin, ALT, AST, GGT, cystatin C, GFR (glomerulární filtrace), močovina, kreatinin

Virové infekce, otravy, alkohol, tumory, žlučové kameny a některé léky ničí jaterní buňky. Statiny a některá analgetika nevyjímaje. Vaše krev ukazuje, jak se daří Vašim játrům. Dáme Vám přehled o tom, jaké laboratorní výsledky mít v ruce, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak jsou na tom Vaše játra. Jak ukazují enzymy na to, zda činnost jater je v pořádku?

Jak jsou na tom ledviny lze vyčíst z koncentrace močoviny, kreatininu.  Co nám řekne výpočet glomerulární filtrace. Ledviny slouží jako filtrační zařízení. Odfiltrují z krve vše, co patří do odpadu, nechají v ní to, co tělu prospívá.

TEMATICKÝ BLOK “Hormony stresu ”

PÁTEK 20. září,  14:00 - 18:00 HOD.

vyšetření: denní profil kortizolu, DHEA

Stres škodí krvi. Stres zabíjí serotonin, melatonin a dopamin. Při stresu je vyplavován kortizol, hormon, který uvádí mozek do stavu pohotovosti. Kortizolu je v dnešní době moc. Kortizol rozežírá naše tělo, imunitní systé, kosti, mozek. Je to vidět na strhaných rysech v obličeji a špatné náladě. DHEA je zabiják stresu. Jak souvisí hladina kortizolu s hladinou DHEA? A jak souvisí pohlavní hormony s hormony stresu?

TEMATICKÝ BLOK “vitamíny , minerály a stopové prvky, různé ”

SOBOTA 21. září,  14:00 - 18:00 HOD

vyšetření: vitamíny skup. B, vitamín D a A, vápník, sodík, hořčík, dusík, měď, železo, zinek, selen, mangan, molybden, jód, fofor, chlor, holotranskobalamin, CRP, kyselina močová a další

Nebudeme se učit jak provozovat doping, ale krevní tuning. Jaká strava dokáže povzbudit tělo i ducha. A jaké doplňky stravy a v jakém množství užívat, abychom se cítili plní energie? Co je doporučená denní dávka u doplňku stravy a proč nám nestačí?

TEMATICKÝ BLOK "Praktická cvičení"

NEDĚLE 22. září - 10:00 - 18:00

Tento blok bude zaměřen na praktická cvičení čtení krevních rozborů, které byly prezentovány v předešlých dvou dnech.  Bude veden tak, aby se upevnilo to, co si účastníci kurzu vyslechli. Čas bude věnován také převodům jednotek a aplikacím, které převody usnadňují. Část bloku bude vyhrazena na dotazy posluchačů. Na závěr dne bude zadán test a správné odpovědi budou předpokladem pro získání certifikátu.

O DR. Barbaře MILLER

Dr. Barbara Miller (www.millermed.de) je lékařka a odbornice na funkční medicínu. Je vyjímečná svým celostním přístupem k člověku, který zahrnuje jak fyzickou tak lékaři často opomíjenou duševní stránku. Její praxe stojí na pozorné interpretaci výsledků krevních rozborů, na ladění hormonální rovnováhy, na odstraňování chyb ve stravování a na zachování zdravého střeva. Paní doktorka je také skvělou řečnicí a učitelkou, která upoutá svým projevem, proto třídenní kurz s ní pro Vás jistě bude nevšedním a obohacujícím zážitkem.

Barbara Miller patří k vzácnému druhu vědců, kteří mají vzdělání jak v exaktních vědách, tak ve „standardní“, ale i „alternativní“ medicíně. Studovala fyziku a medicínu v Ulmu i San Francisku na přelomu 80. a 90. let. Působila jako plastický chirurg a od roku 1999 vede vlastní ordinaci funkční medicíny v Berlíne. Specializuje se na výživu, energetickou terapii a anti-aging medicínu.

Jejím hlavním mottem je, že neléčí nemoci, ale lidi: „Moje medicína odstraňuje příčiny, ne pouze symptomy. Pokud se vám na přístroji rozsvítí červená kontrolka, můžete ji vyšroubovat a mít chvíli pokoj. Školská medicína velmi často přistupuje k nemoci právě tímto způsobem, tj. bojuje se symptomy, jako je vysoký krevní tlak, bolesti nebo zvýšený krevní cukr, ale nehledá příčinu. Já společně s pacientem hledám cestu, jak přijít nemoci na kloub a ukazuji mu, jak si může pomoci sám. Opravdové léčení může přijít jen zevnitř nás samotných.”