O nás

PORADENSTVÍ


ŘEKNEME VÁM CO JE HOMOCYSTEIN A NAUČÍME VÁS HO UDRŽOVAT NA IDEÁLNÍ HLADINĚ.

 Jsme tu pro ty, kteří se chtějí naučit, jak účinně předcházet vzniku některých civilizačních chorob a jakým způsobem snižovat nežádoucí vysokou hladinu homocysteinu. Naše činnost je založena na fascinujících přírodních zákonech o vitamínech a minerálech a jejich vlivu na fyzickou kondici. Naše postupy vycházejí z dlouholeté praxe. Každé tělo má jiné požadavky, klademe důraz na individuální přístup a nasloucháme Vašemu příběhu. Jsme pro vás v téměř všech regionech ČR a SR

Znáte svoji hladinu homocysteinu? Ta představuje jedno číslo výsledku krevního rozboru provedeného v certifikované laboratoři. Jaká hodnota je správná? Nechybí vám vitamíny skupiny B a některé další životně důležité látky? Dělejte s námi prevenci vzniku běžných civilizačních chorob jako je např. únava, bolesti hlavy, křečové žíly, infarkt, mrtvice a stařecká demence. Hlídat si hladinu homocysteinu je snadné. Konzultace se pro Vás může stát podnětem k pozvolné změně životního stylu. I malý krok někdy může rozhýbat velké věci.

OBJEDNAT PORADENSKÉ SLUŽBY V ČESKÉ REPUBLICE
OBJEDNAT PORADENSKÉ SLUŽBY NA SLOVENSKU
VZDĚLÁVÁNÍ


VÍKENDOVÝ CERTIFIKOVANÝ KURZ „KREVNÍ ROZBORY“ S DR. BARBAROU MILLER - Praha

Program a příhláška

dr. Barbara Miller

Krev je zvláštní tekutina, tajemná životní šťáva. Je-li zdravá, je vám dobře. Chybí-li v ní důležité látky, chybí životní síla, mohou přijít nemoci. Váš krevní obraz je klíč k vašemu zdraví. Podle výsledku rozboru krve se dá vyčíst, zda jste unavení, nebo plní energie. Jak se orientovat ve výsledcích rozboru? Jaké hodnoty jsou správné?

Vzdělávací workshopy "Jak na homocystein" - Praha, Zlín, Ostrava, Nová Dubnica

Program a přihláška

Mgr. Michaela Verde Beitlová

Ač to není příliš známá informace, nízká hladina homocysteinu v krvi výrazně přispívá k prevenci vzniku závažných civilizačních chorob. Držet homocystein na uzdě je celkem snadné. Pojďte se s námi naučit, jak na to. Mgr. Michaela Verde Beitlová je bývalá onkologická pacientka a informační specialistka, která se v rámci projektu Vitamíny s příběhem věnuje osvětové činnosti a sdílí svůj příběh a zkušenosti, jak předejít vzniku nemoci či jejímu návratu.

VIDEA


Krátká pozvánka do poradny

Povídání o smyslu projektu na Cesty k sobě

PŘÍRUČKA K HOMOCYSTEINU

4 omyly o doplňcích stravyPražské centrum Vitamíny s příběhem

Adresa centra: Bohuslava ze Švamberka 4, Praha 4
4 minuty chůze z metra C Pražského povstání, vstup vchodem vlevo

V centru Vitamíny s příběhem poskytujeme poradenství k homocysteinu a pořádáme veřejné vzdělávací akce.


Další centra v ČR

6 DŮVODŮ, PROČ UŽÍVAT VITAMÍNY A PROČ SNIŽOVAT HLADINU HOMOCYSTEINU V KRVI

Vitamíny, minerály a stopové prvky užívané ve správném poměru, hrají důležitou roli pro zachování našeho zdraví. Proč? Uvádíme 6 důvodů, proč bychom měli pravidelně užívat kvalitní doplňky stravy.

 1. Zbavíte se únavy a malátnosti

Únava

V důsledku špatné životosprávy a nezdravého životního stylu býváme často unavení, poleháváme během dne a chybí nám energie na smysluplné aktivity. Lidé si v našich poradnách často stěžují na únavu, která jim komplikuje život. Pravidelným užíváním vitamínů a minerálů v přírodní formě, které tělu právě chybí, se únavy a problémů s ní spojených zpravidla zbaví.

2. Vyšší odolnost vůči depresím

Deprese

Výzkumníci z Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty UK se domnívají, že depresivní onemocnění může být spojeno se zvýšenou koncentrací homocysteinu. Ve hře jsou však další faktory jako genetika a životní prostředí. Deprese lze léčit tradičními metodami, tedy farmakoterapií a psychoterapií, nicméně rozvoji onemocnění lze předcházet systematickým užíváním vitamínů B6, B9 a B12.

3. Nízké riziko spontánních potratů

Těhotenství

V zájmu každé ženy, která chce otěhotnět a která chce mít bezproblémové těhotenství, je dodržování zdravého životního stylu. Klíčový je pohyb na čerstvém vzduchu, správná  životospráva a pravidelné návštěvy lékaře. Chtějí-li těhotné ženy snížit riziko spontánních potratů, mohou nižší hladiny esterů listové kyseliny i zvýšený homocystein upravit užíváním relativně malých dávek kyseliny listové.

4. Prevence infarktu a mrtvice

Mrtvice, infarkt

Za vznikem a rozvojem infarktu, mrtvice, aterosklerózy či trombóz podle homocysteinové teorie stojí jeden zásadní rizikový faktor, a tím je kouření. Kouření výrazně přispívá ke zvyšování hladiny homocysteinu. Zároveň zvýšenou tvorbu homocysteinu naznačuje vyšší konzumace živočišných bílkovin. Žádoucí je přijímání vitamínů B9 a B6, tedy konzumace čerstvé listové zeleniny, banánů, avokáda, jater či celozrnného pečiva.

5. Nižší riziko vzniku zhoubných nádorů

Nádory

Homocysteinová teorie praví, že pokud je hladina homocysteinu v krvi nižší, riziko nádorových onemocnění klesá. Důležitou úlohu při vzniku zhoubných nádorů hrají také stravovací návyky. V tomto ohledu je negativní především vysoká konzumace tuků, a proto je v rámci prevence vhodné snížit hladinu homocysteinu, a to podáváním kyseliny listové, B6 a B12.

6. Prevence vzniku Alzheimerovy choroby

Demence

V průběhu stárnutí se snižuje hladina vitamínu B12 a kyseliny listové. Jejich nedostatek podle výsledků výzkumů zapříčiňuje zvýšení hladiny homocysteinu v krvi.  Vzhledem k mnohočetným patologickým účinkům zvýšené hladiny homocysteinu se tak jeví podávání tria B6, B9 a B12 jako možnost prevence a zpomalení neurodegenerativních změn v průběhu stárnutí.