Mgr. Eva Šafáriková

Adresa poradny: Zahradní 46, Kolín, 280 02
Adresa poradny 2: Velehradská, Praha 2

Objednat poradenské služby k homocysteinu

Objednat  produkty Vitality se slevou pro klienty poradny

Člověk je tvor věčně hledající, a pakliže se patřičně snaží, i nalézající. Někdy nalézá klíče, peněženku, brýle nebo třeba ztracenou lásku. Ale často se také snažíme nalézt ztracenou sílu, vitalitu a chuť do života. A to je leckdy úkol velmi obtížný. Někdo si zajde k lékaři a s dlaní plnou pilulek spokojeně peláší domů s vidinou rychlé úlevy (hlavně abych byl brzy bez problémů, včera už bylo pozdě, přece si nebudu brát neschopenku. Od toho jsou přeci doktoři, aby člověka vykurýrovali.). Někomu však nepomohou ani dvě hrsti pilulek, naopak problémy přibývají a přibývají i ty pilulky.

A tu si člověk konečně řekne – a dost, takhle to dál nejde, teď se musím snažit já sám.

Začne se na internetu či u známých pídit po někom, kdo se zabývá celostním přístupem k člověku a jeho problémům, kdo poradí, jak změnit dosavadní způsob života, stravování a myšlení, co dělat, aby zase všechno bylo tak, jako dřív.

A po dlouhém hledání konečně nalézá informace, které mu ukážou jednu z cest, jak jít dál. Třeba tu naši.

Když jste se dostali na naše stránky, zajisté jste si přečetli informace o homocysteinu, o tom, co může jeho nadměrné množství v našem organizmu způsobit a čím lze jeho neblahé působení zastavit. A pokud budu já Vaší průvodkyní touto problematikou, dovolte mi říci o sobě pár slov.

Jsem Kolíňačka, ale můžete se na mne obrátit nejen v Kolíně, ale i v Dobříši nebo ve Velehradské ulici na Praze 2. Řešení problémů alternativní cestou (nepoužívám termín alternativní medicína – to je v dikci lékařů) je mým celoživotním zájmem. Studovala jsem na Pedagogické fakultě UK v Praze a Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Moje hledání a touha po informacích mě také přivedly ke studiu VOŠ zdravotní, obor Zdravotní záchranář.

Má cesta v alternativě začala před více než třiceti lety zájmem o práci s různými formami bioenergie a posléze studiem tradičního systému REIKI, jehož autorem je Dr. Mikao Usui. Po dvaceti letech praktikování jsem se stala mistrem REIKI školy Mistra Borise Tichanovského, věhlasného ruského léčitele. Ze zdravotní školy mám také masérský certifikát. Mohu pomoci taktéž manuální lymfatickou masáží, resp. lymfodrenáží, kinezio a lymfotapingem. Léta praktikuji fytoterapii, používám Bachovu květovou terapii a pracuji též s různými typy informatik.

V práci s dětmi se již déle než pětadvacet let také snažím uplatňovat zásady zdravého stravování, což je v dnešní době někdy opravdu velmi tvrdý oříšek. Je alarmující, že zvýšené hodnoty homocysteinu mohou mít nejen dospělí, ale i děti.

Mým velkým přáním je být svědkem spolupráce klasické a alternativní medicíny, respektive alternativních přístupů k člověku, nikoliv být svědkem rivality, která dodnes mezi oběma stranami přetrvává. Chovám úctu k dobrým lékařům, ale i dobrým léčitelům, terapeutům či poradcům. Obě strany se snaží pomoci lidem, každá svým specifickým způsobem. Mám také radost z každého jednoho člověka, který se sám z vlastního rozhodnutí snaží pro sebe něco udělat, třeba prevencí, dříve než nastanou problémy.

A co mne přivedlo do společenství poradců Vitamínů s příběhem? Výsledky krevních testů mého manžela vykazovaly vysoké hodnoty homocysteinu, přestože je jinak zdravý jako ryba. Lékař nám bohužel nesdělil, jak situaci řešit. Tak jsem se rozhodla řešit ji sama. Hledala jsem, hledala, až jsem našla – Vitamíny s příběhem. A tak jsem tady 🙂

Je mi ctí předávat informace a na základě reálných vědeckých studií šířit osvětu o homocysteinu jako jedné z možností prevence závažných civilizačních problémů. Vím, že tato činnost, je-li prováděna poctivě a zodpovědně, je smysluplná a na konci snažení je spokojený vitální člověk s chutí do života. A to za to stojí.