Jan Janata

Adresa poradny 1:  Terapeutické studio TopBody,Národní obrany 22, Praha 6 (metro Dejvická)
Adresa poradny 2:  Wellness zámku Berchtold, Hlavní 6, 251 63 Kunice – Vidovice

Objednat poradenské služby k homocysteinu

Objednat produkty Vitality se slevou pro klienty poradny

Studuji výživu, alternativní medicínu a esoterické vědy. Masíruji, provázím EFT terapií, meditací, léčení stravou, láskyplným vědomým dotykem a vytvořil jsem systém Mapy podvědomí.

Asi před 25 lety jsem se začal zajímat o filosofii a duchovno a začal cvičit jógu. Na prvním jógovém semináři byla možnost získat mantru, a to mě zaujalo. V té době jsem již věděl, o co jde, tak jsem se na mantradíkšu (zasvěcení do mantry) přihlásil. Ale podmínkou bylo alespoň 14 dní před tím nejíst maso. A tak jsem se v té době hlavně z etických důvodů (filosofie neubližování) stal vegetariánem (laktovegetariánem). Maso jsem vylučoval z jídelníčku někdy i tím způsobem, že jsem ho jednoduše dal na okraj talíře.

Teprve později jsem se začal trochu víc zajímat, jak si uvařit vegetariánské jídlo tak, aby bylo chutné. Ale stále jsem jedl jídla, která byla sice bezmasá, ale jinak velice zatěžující, třeba kynuté knedlíky, smažený sýr s hranolky atd. Maso jsem ve velkém nahrazoval tvrdým sýrem, mléko pil denně po litrech a konzumoval jsem také sójové produkty, Coca-Colu nebo chipsy. Tato strava velmi bohatá na sýry a další škodliviny mi již ve 45 letech způsobila šedý zákal.

Poté jsem prodělal ledvinovou koliku, později mi začaly otékat nohy, měl jsem zácpu, acidózu (překyselení organizmu), pálila mě žáha po každém jídle, pihy, které jsem měl po těle, se začaly zvětšovat a na očních víčkách mi rostly kožní výrůstky. Na obličeji a na rukou se mi začaly objevovat jaterní skvrny a také mě velice často bolela hlava. Velmi rychle se mi začal zhoršovat zrak. Musel jsem nosit brýle jak na blízko, tak na dálku. Také jsem přibral na váze a začal mít potíže s prostatou.  Když jsem se ptal lékařů, jak se těmto potížím vyhnout, nebyli mi schopni odpovědět. Maximálně mi nabízeli nějaké léky na potlačení příznaků a navrhovali operaci.

V té době se mi naštěstí dostala do ruky kniha, která mi zachránila život.  Byla to kniha Čínská studie od T. Colina Campbella. Tato obsáhlá studie o výživě má překvapující význam pro stravu, hubnutí a dlouhodobé zdraví.  Tato kniha a slova neuroložky z Motola, u které jsme byli se ženou, když měl náš čerstvě narozený syn na hlavičce tzv. kefalhematom (poporodní modřinu), a která nám řekla: „Všechno je v pořádku, ale choďte sem co nejdéle na kontroly, alespoň můžete co nejdéle odložit očkování, nevíte, kolik mi sem chodí dětí neurologicky poškozených po očkování,“ mi utkvěla v paměti. To určitým způsobem otřáslo mou do té doby „bezmeznou“ důvěrou k současnému zdravotnímu systému a nastartovalo můj zájem o zdravý životní styl, výživu, léčení stravou a alternativní medicínu.

K homocysteinu jsem se dostal paradoxně již před asi 20 lety, kdy probíhal výzkum ve Vinohradské nemocnici. Byl jsem tam s matkou na jakési kontrole a čekal, než maminku vyšetří. Oslovila mě sestřička, jestli se nechci zúčastnit výzkumu. Souhlasil jsem a odebrali mi krev. Potom jsem musel vypít půl litru mléka, a po půl hodině mi odebrali krev znovu. Výsledky po čase poslali mé obvodní lékařce. Když jsem na internetu náhodou zhlédl rozhovor s panem doktorem Erbenem o homocysteinu, došlo mi, o co jde. Hned jsem požádal o proškolení na poradce k homocysteinu, abych mohl rozšířit své znalosti a lépe pomáhat svým klientům, sobě i své rodině.

Snížení hladiny homocysteinu a změna životního stylu katapultovala mé zdraví tak, že se v této době cítím jako nikdy před tím. Všechny mé neduhy postupně zmizely a cítím se na dvacet.