Petra Tkáčová

Adresa poradny: ČSA 1944, 73801 Frýdek-Místek
Telefon: +420 778 018 141

Doporučované produkty


Objednávka služeb:

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami

 

O homocysteinu a problematice s ním spojené jsem se dozvěděla díky videonahrávce s MUDr. Erbenem. Nadchla mne myšlenka na spolupráci s panem Erbenem a prakticky okamžitě jsem se rozhodla přihlásit na školení. Poradenskou praxi jsem zahájila na podzim 2015.

V současné době jsem vděčná, že vize MUDr. Karla Erbena je realizována a rozšiřována prostřednictvím platformy Vitaminy s příběhem.

Pracuji jako oční optik. O zdravou výživu a péči o zdraví jsem se začala zajímat v době, kdy jsem se snažila o to, aby mé děti nebyly tak často nemocné. Uvědomuji si, že odpovědnost za jejich zdraví je především v rukou rodičů.

Smysl v práci poradce spatřuji hlavně v šíření jednoduchého a fungujícího principu prevence a zároveň principu založeného na přírodních zákonech.

Mé zkušenosti z praxe jsou takové, že lidé stále rádi přenechávají odpovědnost za své zdraví na jiných - na lékařích a obecně na zdravotnickém systému. Nechávají si předepisovat léky a neuvědomují si následky dlouhodobého užívání chemických látek na organismus a přitom se diví, když jim doporučuji dlouhodobé užívání vitamínů a přírodních látek ke zlepšení zdraví. Spatřuji v tom hluboké nepochopení rozdílu mezi léčením a uzdravením.

V poslední době se aktivně zajímám o psychosomatiku a etikoterapii, jež kladou důraz na vliv myšlení a především na uzdravování nemocných vztahů. Klíčové je rovněž spojení mezi fyzickým tělem a psychikou. Nepřestává mne udivovat dokonalost lidského těla. Nemoc chápu jako symbol, vzkaz, jako blikající kontrolku v automobilu, která nám říká, že je nutná změna postoje, myšlení a vztahu k sobě samým.

Lidé od lékařů a léků očekávají okamžité řešení svých problémů a úlevu od bolesti. Tam kde je poptávka, je i nabídka. Proto zde existuje prostor pro rozkvět farmaceutického průmyslu. Naopak je zapotřebí chápat bolest a nemoc jako signál, že je nutné něco změnit a že je třeba získat jiný úhel pohledu na svět.

Ke klientům, kteří se na mě obracejí, chci přistupovat s porozuměním, soucitem a snahou vyslechnout si jejich jedinečný příběh, a tím jim pomoci rozklíčovat příčinu jejich problémů.

Online video kurz "Tajemství krevních rozborů" - soukromý poradce u Vás doma

Trksm07 pichi