O nás

ŘEKNEME VÁM CO JE HOMOCYSTEIN A NAUČÍME VÁS HO UDRŽOVAT NA IDEÁLNÍ HLADINĚ.

 Jsme tu pro ty, kteří se chtějí naučit, jak účinně předcházet vzniku některých civilizačních chorob a jakým způsobem snižovat nežádoucí vysokou hladinu homocysteinu. Naše činnost je založena na fascinujících přírodních zákonech o vitamínech a minerálech a jejich vlivu na fyzickou kondici. Naše postupy vycházejí z dlouholeté praxe. Každé tělo má jiné požadavky, klademe důraz na individuální přístup a nasloucháme Vašemu příběhu. Jsme pro vás v téměř všech regionech ČR a SR

Znáte svoji hladinu homocysteinu? Ta představuje jedno číslo výsledku krevního rozboru provedeného v certifikované laboratoři. Jaká hodnota je správná? Nechybí vám vitamíny skupiny B a některé další životně důležité látky? Dělejte s námi prevenci vzniku běžných civilizačních chorob jako je např. únava, bolesti hlavy, křečové žíly, infarkt, mrtvice a stařecká demence. Hlídat si hladinu homocysteinu je snadné. Konzultace se pro Vás může stát podnětem k pozvolné změně životního stylu. I malý krok někdy může rozhýbat velké věci.

OBJEDNAT PORADENSKÉ SLUŽBY V ČESKÉ REPUBLICE
OBJEDNAT PORADENSKÉ SLUŽBY NA SLOVENSKU
Příběh zakladatelky projektu Mgr. Michaely Verde Beitlové

V roce 2011, během druhé rodičovské dovolené, mi byla ve 34 letech diagnostikována rakovina prsu. Po dokončení náročné dvouleté léčby jsem spojila svou informační profesi s čerstvými zkušenostmi onkologické pacientky, a tak se začal rodit projekt Vitamíny s příběhem zaměřený na vzdělávání a poradenství v oblasti zachování zdraví, tedy prevence vzniku civilizačních chorob. Přeji si, aby všichni pochopili, že pokud se naučí o své zdraví pečovat, nebudou se muset v budoucnu obávat civilizačních chorob. Více

Pražské centrum Vitamíny s příběhem

Adresa centra: Bohuslava ze Švamberka 4, Praha 4
4 minuty chůze z metra C Pražského povstání, vstup vchodem vlevo

V centru Vitamíny s příběhem poskytujeme poradenství k homocysteinu a pořádáme veřejné vzdělávací akce.Krátká pozvánka do poradny

Povídání o smyslu projektu na Cesty k sobě

PŘÍRUČKA K HOMOCYSTEINU

Těšíme se na Vaši návštěvu!


6 DŮVODŮ, PROČ UŽÍVAT VITAMÍNY A PROČ SNIŽOVAT HLADINU HOMOCYSTEINU V KRVI

Vitamíny, minerály a stopové prvky užívané ve správném poměru, hrají důležitou roli pro zachování našeho zdraví. Proč? Uvádíme 6 důvodů, proč bychom měli pravidelně užívat kvalitní doplňky stravy.

 1. Zbavíte se únavy a malátnosti

Únava

V důsledku špatné životosprávy a nezdravého životního stylu býváme často unavení, poleháváme během dne a chybí nám energie na smysluplné aktivity. Lidé si v našich poradnách často stěžují na únavu, která jim komplikuje život. Pravidelným užíváním vitamínů a minerálů v přírodní formě, které tělu právě chybí, se únavy a problémů s ní spojených zpravidla zbaví.

2. Vyšší odolnost vůči depresím

Deprese

Výzkumníci z Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty UK se domnívají, že depresivní onemocnění může být spojeno se zvýšenou koncentrací homocysteinu. Ve hře jsou však další faktory jako genetika a životní prostředí. Deprese lze léčit tradičními metodami, tedy farmakoterapií a psychoterapií, nicméně rozvoji onemocnění lze předcházet systematickým užíváním vitamínů B6, B9 a B12.

3. Nízké riziko spontánních potratů

Těhotenství

V zájmu každé ženy, která chce otěhotnět a která chce mít bezproblémové těhotenství, je dodržování zdravého životního stylu. Klíčový je pohyb na čerstvém vzduchu, správná  životospráva a pravidelné návštěvy lékaře. Chtějí-li těhotné ženy snížit riziko spontánních potratů, mohou nižší hladiny esterů listové kyseliny i zvýšený homocystein upravit užíváním relativně malých dávek kyseliny listové.

4. Prevence infarktu a mrtvice

Mrtvice, infarkt

Za vznikem a rozvojem infarktu, mrtvice, aterosklerózy či trombóz podle homocysteinové teorie stojí jeden zásadní rizikový faktor, a tím je kouření. Kouření výrazně přispívá ke zvyšování hladiny homocysteinu. Zároveň zvýšenou tvorbu homocysteinu naznačuje vyšší konzumace živočišných bílkovin. Žádoucí je přijímání vitamínů B9 a B6, tedy konzumace čerstvé listové zeleniny, banánů, avokáda, jater či celozrnného pečiva.

5. Nižší riziko vzniku zhoubných nádorů

Nádory

Homocysteinová teorie praví, že pokud je hladina homocysteinu v krvi nižší, riziko nádorových onemocnění klesá. Důležitou úlohu při vzniku zhoubných nádorů hrají také stravovací návyky. V tomto ohledu je negativní především vysoká konzumace tuků, a proto je v rámci prevence vhodné snížit hladinu homocysteinu, a to podáváním kyseliny listové, B6 a B12.

6. Prevence vzniku Alzheimerovy choroby

Demence

V průběhu stárnutí se snižuje hladina vitamínu B12 a kyseliny listové. Jejich nedostatek podle výsledků výzkumů zapříčiňuje zvýšení hladiny homocysteinu v krvi.  Vzhledem k mnohočetným patologickým účinkům zvýšené hladiny homocysteinu se tak jeví podávání tria B6, B9 a B12 jako možnost prevence a zpomalení neurodegenerativních změn v průběhu stárnutí.