O nás

Předáváme dál vědomosti, o kterých víme, že pomáhají udržet to nejcennější na světě...

 Jsme podnětem pro ty, kteří se chtějí naučit, jak účinně předcházet vzniku některých civilizačních chorob a jakým způsobem si udržet zdraví. Naše činnost je založena na fascinujících přírodních zákonech o homocysteinu a jeho vlivu na lidské zdraví. Vypracovali jsme vlastní postupy, které kladou důraz na individuální přístup ke klientovi, a nasloucháme Vašemu příběhu. Jsme pro Vás v téměř všech regionech ČR a SR

OBJEDNAT SE ONLINE V ČR

OBJEDNAT SE ONLINE NA SLOVENSKU

TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY + 420 603 223 260

Příběh zakladatelky projektu Michaely Verde Beitlové

V roce 2011, během druhé rodičovské dovolené, mi byla ve 34 letech diagnostikována rakovina prsu. Po dokončení náročné dvouleté léčby jsem spojila svou informační profesi s čerstvými zkušenostmi onkologické pacientky, a tak se začal rodit projekt Vitamíny s příběhem. Přeji si, aby všichni pochopili, že pokud se naučí o své zdraví pečovat, nebudou se muset v budoucnu obávat civilizačních chorob. Více

Pozvánka do poradny

Příručka k homocysteinu

Po vyplnění formuláře vám e-mailem zašleme praktickou příručku k homocysteinu a občas vám pak pošleme zajímavosti či pozvánky na akce projektu.

Naše filozofie, příběh loga

Z historického hlediska znamená symbol ruky moc. V souvislosti s iniciativou “Vitamíny s příběhem” jde o moc nad svým vlastním zdravím. Naším cílem je povzbudit každého zájemce, aby vzal zdraví do svých rukou, aby za své zdraví převzal zodpovědnost. Symbol ruky také můžeme spojit s „podáním pomocné ruky“, tedy pomocné ruky poradců s individuálním přístupem ke každému z vás. Ruka drží a opečovává červenou řepu, zeleninu navýsost královskou. Červená řepa symbolizuje potřebu dodávat tělu dostatek živin, vitamínů a minerálů, bez kterých není možné žít. Tuto kořenovou zeleninu využívali lékaři již v Babylonské říši a ve starém Římě. Červená barva plodiny je symbolem krve, vitality, síly života a energie. Kořen je symbolem životní opory.


 

Povídání o smyslu projektu a činnosti poradců

Zúčastníme se festivalu Evolution - 23.-25.3.2018

Na stánku projektu Vitamíny s příběhem se budete moci zúčastnit soutěže o balíček v hodnotě 2300,-Kč. Součástí balíčku bude vyšetření krve na homocystein v certifikované smluvní laboratoři nejblíže bydlišti výherce a hodinová konzultace ke snižování a udržení hladiny homocysteinu u odborného poradce v regionu + balíček vitamínů a minerálů v organické formě. Na stánku bude možné po celé tři dny s odbornými poradci iniciativy Vitamíny s příběhem konzultovat výsledky homocysteinu v krvi za sníženou cenu. Kromě toho bude možné zakoupit se slevou 8% doplněk stravy Homocystein Vitality, Magnesium Vitality a Imune Vitality (http://hcy-vitality.cz).

Finále soutěžní ankety Žena roku 2017

Těšíme se na Vaši návštěvu!


6 DŮVODŮ, PROČ UŽÍVAT VITAMÍNY A PROČ SNIŽOVAT HLADINU HOMOCYSTEINU V KRVI

Tři vitamíny, kyselina listová (vitamín B9), pyridoxin (vitamín B6) a cobalamin (vitamín B12) užívané ve správném poměru, hrají důležitou roli pro zachování našeho zdraví. Proč? Uvádíme 6 důvodů, proč bychom měli pravidelně užívat právě tyto tři vitamíny.

 1. Zbavíte se únavy a malátnosti

Únava

V důsledku špatné životosprávy a nezdravého životního stylu býváme často unavení, poleháváme během dne a chybí nám energie na smysluplné aktivity. Klienti si v našich poradnách často stěžují na únavu, která jim komplikuje život. Poté, co si díky užívání vitamínů B6, B9 a B12 sníží hladinu homocysteinu v krvi, únava a problémy s ní spojené zpravidla zmizí.

2. Vyšší odolnost vůči depresím

Deprese

Výzkumníci z Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty UK se domnívají, že depresivní onemocnění může být spojeno se zvýšenou koncentrací homocysteinu. Ve hře jsou však další faktory jako genetika a životní prostředí. Deprese lze léčit tradičními metodami, tedy farmakoterapií a psychoterapií, nicméně rozvoji onemocnění lze předcházet systematickým užíváním vitamínů B6, B9 a B12.

3. Nízké riziko spontánních potratů

Těhotenství

V zájmu každé ženy, která chce otěhotnět a která chce mít bezproblémové těhotenství, je dodržování zdravého životního stylu. Klíčový je pohyb na čerstvém vzduchu, správná  životospráva a pravidelné návštěvy lékaře. Chtějí-li těhotné ženy snížit riziko spontánních potratů, mohou nižší hladiny esterů listové kyseliny i zvýšený homocystein upravit užíváním relativně malých dávek kyseliny listové.

4. Prevence infarktu a mrtvice

Mrtvice, infarkt

Za vznikem a rozvojem infarktu, mrtvice, aterosklerózy či trombóz podle homocysteinové teorie stojí jeden zásadní rizikový faktor, a tím je kouření. Kouření výrazně přispívá ke zvyšování hladiny homocysteinu. Zároveň zvýšenou tvorbu homocysteinu naznačuje vyšší konzumace živočišných bílkovin. Žádoucí je přijímání vitamínů B9 a B6, tedy konzumace čerstvé listové zeleniny, banánů, avokáda, jater či celozrnného pečiva.

5. Nižší riziko vzniku zhoubných nádorů

Nádory

Homocysteinová teorie praví, že pokud je hladina homocysteinu v krvi nižší, riziko nádorových onemocnění klesá. Důležitou úlohu při vzniku zhoubných nádorů hrají také stravovací návyky. V tomto ohledu je negativní především vysoká konzumace tuků, a proto je v rámci prevence vhodné snížit hladinu homocysteinu, a to podáváním kyseliny listové, B6 a B12.

6. Prevence vzniku Alzheimerovy choroby

Demence

V průběhu stárnutí se snižuje hladina vitamínu B12 a kyseliny listové. Jejich nedostatek podle výsledků výzkumů zapříčiňuje zvýšení hladiny homocysteinu v krvi.  Vzhledem k mnohočetným patologickým účinkům zvýšené hladiny homocysteinu se tak jeví podávání tria B6, B9 a B12 jako možnost prevence a zpomalení neurodegenerativních změn v průběhu stárnutí.