Domácí produkty od Syřana

Naše produkty jsou určeny jen pro naše známé a členy E-koruny,  Vítáme platbu v e-korunách (EK), což je měna spolku E-koruny. Naše produkty jsou domácí, nemáme žádnou provozovnu a jejich výroba je jen naším koníčkem. Jsou vyrobené s tím nejlepším záměrem, aby všem, kteří je dají na svůj stůl, chutnaly a přinesly užitek pro tělo. Členem E-koruny se můžete stát velice snadno.  Stačí si založit účet. Členství vám navíc poskytuje mnohem více, než jen možnost objednat si naše produkty. Nakupovat můžete i bez členství v českých korunách.

Bílý jogurt z kravského mléka

Náš domácí bílý jemný tučný delikátní jogurt řeckého typu je vyroben podle syrské receptury z čerstvě nadojeného mléka od krav z Chodouně a Zadní Kopaniny.

Tento jogurt je základem pro výrobu našeho labneh.

Jogurt doma servírujeme k snídani se za'atarem a olivovým olejem. Děti ho mají raději s domácím džemem nebo medem a skořicí. Jogurt je také velice častou součástí syrských receptů pro teplou kuchyni.

Labneh - "napjatý" jogurt

Labneh je měkký smetanový sýr vyrobený z přecezeného neboli "napjatého" jogurtu. Je velice oblíben v kuchyni Středního a Blízkého východu, tam si bez něj snídani nedovedou vůbec představit. Náš labneh je vyrobený z našeho domácího bílého jogurtu.

Z "napjatého" jogurtu se tvoří kuličky, které se vkládají do sklenice a zalijí kvalitním olivovým olejem. Takto vydrží dlouhé týdny čerstvé. Někteří lidé mají rádi sýrové koule posypané pepřem, paprikou a nejčastěji mátou.  Labneh se pak tradičně konzumuje posypaný  za'atarem, nabírá se arabským chlebem namočeným do olivového oleje a šup s ním bez otálení rovnou do pusy.  Labneh je také nenahraditelným základem pro výrobu pomazánek.

Akawi - domácí čerstvý polotvrdý smetanový sýr

Sýr Akawi se jmenuje podle starobylého města Akka (Acre, dnešní Izrael).  Je to polotvrdý přírodní bílý sýr, struktura se dá přirovnat k sýru mozzarela nebo feta. Při výrobě se používá pasterované mléko a syřidlo.  Dodáváme ho v solném nálevu podle receptu tradiční arabské kuchyně. Akawi se používá k přípravě pokrmů nejenom slaných ale překvapivě i sladkých.

Naložený ve slaném nálevu vydrží dlouhé týdny. Před konzumací je dobré ho ještě chvíli povařit v čisté vodě, pak ztratí slanou příchuť a dostane znovu lahodnou chuť.

Objednávka  Nabídka produktů

  Čerstvý jogurt 100g

  Čerstvý jogurt 250g

  Čerstvý jogurt 600g, 1kg

  Labneh 100g

  Labneh koule s mátou 100g

  Labneh 200g, 250g + olivový olej

  Akawi čerstvý sýr 250g

  Akawi čerstvý sýr ve slaném nálevu 250g

  Poznámka: Čerstvý jogurt a čerstvý sýr (bez slaného nálevu) je na objednávku 1 týden dopředu a lépe vyzvednout osobně (Praha Velká Chuchle), neposíláme poštou. Ostatní produkty jsou trvanlivé a dají se poslat. Zasíláme přes zásilkovnu.