Bezpečná hladina homocysteinu
Homocystein pod 9 μmol/l
Lidé, kteří mají hladinu homocysteinu 6 μmol/l a méně, zpravidla nebývají náchylní ke vzniku civilizačních chorob, a tyto hodnoty jsou bez klinického významu. Hodnoty nad 6 μmol/l nám říkají, že riziko vzniku chorob, jimž lze předcházet, je sice relativně malé, nicméně existuje.
Hladinu homocysteinu pod 9 μmol/l má 10% obyvatel EU
Vaše tělo vzkvétá nebo uvadá?
Riziková hladina homocysteinu
Homocystein nad 9 μmol/l
Existuje zvýšené riziko, že onemocníte některou z běžných civilizačních chorob. Toto riziko se logicky sníží, pokud snížíte hladinu homocysteinu o několik bodů. Naopak riziko se zvyšuje čím vyšší je hladina homocysteinu. Hladina homocysteinu nad 18 μmol/l se pojí až s 50% rizikem, že během následujících 10 až 30 let se u vás rozvine jedna z pěti hlavních civilizačních chorob: infarkt, mrtvice, cukrovka, rakovina a demence.
Hladinu homocysteinu 9-12 μmol/l má 35% obyvatel EU
Hladinu homocysteinu 12-15 μmol/l má 20% obyvatel EU
Hladinu homocysteinu 15-18 μmol/l má 20% obyvatel EU
Hladinu homocysteinu nad 18 μmol/l má 15% obyvatel EU
Homocystein Vitality s aloe vera pro hladinu homocysteinu do 9 μmol/l
Homocystein Vitality s aloe vera je přírodní produkt, který obsahuje v jedné kapsli všechny potřebné vitamíny pro snížení a udržení hladiny homocysteinu na ideální hladině. Užívá se 1-2 kapsle denně nalačno, dostatečně zapít vodou.
Homocystein Vitality s betainem pro hladinu homocysteinu nad 9 μmol/l
Homocystein Vitality s betainem je přírodní produkt, který obsahuje v jedné kapsli všechny potřebné vitamíny pro snížení vysoké hladiny homocysteinu. Užívá se 1-2 kapsle denně nalačno, dostatečně zapít vodou.
Chcete-li si udržet optimální hladinu homocysteinu a snížit riziko vzniku civilizačních chorob, užívejte v dostatečném množství vitamíny B6, B12 a kyselinu listovou. Přesné dávkování vitamínů se dá určit podle hladiny homocysteinu v krvi. Objednejte si poradenské služby k homocysteinu. Na konzultaci vás poradce naučí hladinu homocysteinu snižovat a udržovat na optimu.
Vyšší hladina homocysteinu obnáší následující rizika
Arterioskleróza. Pokud máte mírně zvýšenou hodnotu homocysteinu, zároveň se třikrát až čtyřikrát zvyšuje riziko poškození cév. U žen z 80 procent a u mužů z 60 procent.
Rakovina prsu. U žen v menopauze, které delší dobu trpí nedostatkem vitaminu B1, se zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu.
Poruchy nálady. I nepatrně zvýšená hladina homocysteinu v krvi může vést k chronické únavě, poruchám nálady a problémům s pamětí.
Kolorektální karcinom. Riziko rakoviny tlustého střeva je nižší, pokud v dostatečném množství užíváte vitamin B6. Podle studie švédské univerzity Karolinska Institutet se tak možnost, že onemocníte rakovinou tlustého střeva, snižuje až o 49 procent.
Zánět střev. Zhruba u 80 procent pacientů, kteří trpí ulcerózní kolitidou nebo Crohnovou chorobou, byl zjištěn nedostatek kyseliny listové.
Deprese. Nedostatek kyseliny listové koresponduje s rozvojem depresivního onemocnění. U starších žen, které mají málo vitaminu B12, existuje dvojnásobně vyšší možnost, že onemocní depresí.
Demence. V případě, že máte homocystein vyšší než 14 μmol/l, existuje dvakrát vyšší riziko rozvoje Alzheimerovy choroby než u osob s optimálními hodnotami.
Diabetes. Lidé s diabetem jsou obzvlášť citliví na vyšší hodnoty homocysteinu, neboť přebytečné aminokyseliny v krvi způsobují nervové a oběhové poruchy.
Infarkt. Vysoká hladina homocysteinu v krvi zvyšuje riziko infarktu až o 70 procent. Ženy užívající ve velkém množství kyselinu listovou a vitamin B6 mohou toto riziko snížit na polovinu.
Problémy v těhotenství. Mezi nejčastější vrozené vady u dětí patří defekty neurální trubice, jako je třeba spina bifida. Těhotné ženy, jež denně užívají 400 mg kyseliny listové, snižují riziko těchto defektů o 50 až 70 procent.
Trombóza. Každý pátý pacient se žilní trombózou má vysokou hladinu homocysteinu, což se projevuje poškozením vnitřních vrstev cév a zvýšeným rizikem vzniku cévní okluze.
Všechny poradny k homocysteinu v ČR – Všechny poradny k homocysteinu v SR
Zdroj: http://www.homocystein-netzwerk.de